Nový tým pro dálkové běhy Lukáše Bauera

[ title]

Český lyžařský bežec Lukáš Bauer změnil, jak se zdá, v nové sezoně zcela zásadně taktiku. Zaměřil se na klasický běh na velké vzdálenosti, konkrétně na 50 kilometrů.

Jeho hlavním cílem se stal očekávaný závod mistrovství světa ve Falunu, na který upnul celou svou pozornost a přípravu, kvůli které se dokonce ani nezúčastní očekávaného závodu Tour de Ski. A to není všechno, aby se mu lépe terénovalo a aby na tento cíl pomohl připravit i ostatní běžecké hvězdy, založil vlastní lyžařské družstvo pro dálkové běhy s názvem  Pioneer Investments.

Na tomto projektu začal Bauer pracovat hned po skončení olympiády v Soči a vidí v něm nejen současnou potřebu, ale i přípravu na budoucnost, kdy už nebude aktivně závodit. Chce tak začít vychovávat a podporovat mladé sportovce, kteří se chtějí věnovat lyžařskému sportu. V současné době jsou členy Bauerova týmu pro dálkové běhy  Pioneer Investments mimo jiné Eva Vrabcová-Nývltová, která absolvuje až poslední dva závody seriálu dálkových běhů Ski Classics po Světovém poháru, Adéla Boudíková, Jan Šrail, Pavel Vozka, Ondřej Horyna a Jakub Rádl.

Lukáš Bauer vybral své kolegy z těch, kteří jeho myšlence věří, přijali ji za svou a všestranně ji podporují. Tým je prozatím na začátku, neboť pro dobrou spolupráci se musí nejprve seznámit a najít souhru, která je dovede k úspěchu. Ne každý z týmu má takové zkušenosti jako Lukáš Bauer, který ale věří, že do tří let budou jedničky v maratónském lyžování.

 

Foto © Depositphotos.com/ erectus