Novinka pražských Pirátů - Tour de Praha


Prozatím velmi tristní vystoupení nového establishmentu pražské radnice na poli sportu má nabrat zásadní obrat. Piráti se nechtějí spokojit s nálepkou nepřátel sportovních aktivit, a protože stará poučka praví, vše staré je špatné, přišli s novým nápadem.

Každé úterý se uskuteční cyklistický závod po pražských cyklostezkách na trase Hlavní nádraží přes Hlávkův most se sjezdem na nábřeží kpt. Jaroše přes Čechův most, následuje odbočka k magistrále, poté zpět na Hlavní nádraží.

Start bude v 9 hodin ráno, délka závodu je určena na čtyři kola. Primátor Hřib si slibuje oživení nedávno vybudovaných cyklostezek, na kterých zatím nikdo nikdy nespatřil byť jen jediného cyklistu. Pro vítěze je připravena sleva na celoroční jízdenku v pražské MHD a také jedna parkovací karta na všechny modré parkovací zóny v hlavním městě.

Tato cena byla dlouho předmětem debat, ale nakonec všichni uznali, že je to ideální cesta, jak posadit motoristy na cyklistické kolo. V závodě bude navíc pravidelně vyhlašována cena velvyslance Čínské lidové republiky, zvítězí závodník na kole, které bude vyrobeno v Číně. Odměnou bude vstupenka na zahájení zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.


FC Barcelona míří do české ligy.

Skrytý sponzor fotbalové reprezentace

Olympijské postele nahrávají Čechům


Fotbalisté Sparty bojují o přežití


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)