Národní sportovní agentura si stojí za svým průzkumem


Výsledky průzkumu atraktivity jednotlivých sportů, které zveřejnila Národní sportovní agentura před dvěma týdny, neustále hýbou sportovním prostředím. Výsledky průzkumu, kde byly jako nejvíce atraktivní sporty vyhodnoceny bowling a kuželky, zatímco fotbal propadl, vzbudily v prostředí českého sportu velké emoce. Proti výzkumu ostře vystoupili zástupci fotbalu. Odvěcí rivalové Sparta se Slavií společně dokonce Hniličku vyzvali k "opravě".

Předseda Národní sportovní agentury byl nucen svolat svoji Národní radu pro sport, která v pondělí zasedala za účasti Pavla Nedvěda či Jaromíra Jágra. Jak se dalo čekat, tak svého předsedu podpořila. Výsledky průzkumu je nutno respektovat. To, že fotbal není, co býval a zájem o něj po všech těch aférách upadá, to ví přece každý a nepotřebujeme k tomu žádný průzkum. Nic na tom nezmění křik majitelů velkých klubů, kteří se bojí o své sponzory a o smlouvy s médii. Fotbal prostě přestal frčet.

Hokej to je jiná, ten v anketě vyhrál. Sice se mu poslední léta na mezinárodní scéně moc nevede, různí rozvraceči, dokonce i z řad státních trenérů, si dovolují prohlašovat, že úroveň našich hokejistů jde stále a nezvratně dolů. Ale to nevadí, máme přece na co vzpomínat, vždyť kolikrát jsme byli mistry světa a i olympiádu jsme vyhráli. Jednou, až bude zase pořádná zima a zamrznou rybníky, řeky i jezera, to uvidíte, kolik dětí se bude na bruslích a s hokejkami prohánět po ledě.

Různým škarohlídům na průzkumu atraktivity jednotlivých sportů Národní sportovní agentury vadilo, že velkou oblibu u nás mezi lidmi mají kuželky a bowling. Ptám se proč? Je to přece tradiční český sport. Vznik kuželek se klade do starověku, uvádějí se Homérovy zmínky o podobné hře. V českých zemích se považuje za první datovaný doklad oblíbenosti kuželek zákaz této hry, který vydala městská rada v Jihlavě roku 1261 a ve 14. století obnovovala. Čeští reprezentanti a reprezentantky se stali vícekrát mistry světa než hokej a fotbal dohromady a ještě vynásobeno asi pětkrát. Pravda se prostě ukázala, žádné cinknutí se nepovedlo.

Musíme pochválit Národní sportovní agenturu, že neustoupila, za svým průzkumem si stojí a k popularitě kuželek a bowlingu se postavila čelem. Podle našich, zatím neověřených, informací má být připravovaný investiční program „kabina“ doplněn o část „dráha“ se zaměřením na kuželkářské a bowlingové dráhy. O tento nový investiční program projevili velký zájem hlavně Sokolové, výborně by se tím obohatila jejich činnost a ve spojení se šipkami by mohlo dojít k podstatnému nárůstu členské základny z řad návštěvníků restaurací a hospod v jejich sokolovnách.


Kam zmizeli fotbalisté

Zoufalý hokej volá o pomoc

Fotbalový svaz pod nucenou správu

Paštikáři biatlonistéŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)