Nábor rozhodčích v justici


Novela zákona o soudech a soudcích, kterou předkládá ministerstvo spravedlnosti, v sobě skrývá zásadní pomoc pro sport, zejména pak fotbal.

Dle novely mají mít soudci nově možnost přivydělávat si také ve sportu. Utajené zdroje z ministerstva prozrazují, že tento bod do zákona v připomínkovém řízení vpašoval bývalý člen komise rozhodčí fotbalového svazu a současný náměstek na ministerstvu vnitra Petr Mlsna.

Bude mezi soudci agitovat v jejich aktivním zapojení do činnosti fotbalových rozhodčích. Slibuje si od tohoto kroku získání většího respektu sportovních arbitrů a také eliminování společensky negativních jevů, kterých je fotbalové prostředí v poslední době svědkem.

Velmi kladně se k novele vyjádřil i bývalý předseda svazu Miroslav Pelta, který prohlásil, že sám má se soudci velmi dobré zkušenosti a v rámci genderové vyvážené politiky doporučuje soudkyni Sylvii Mašínovou, jež se osvědčila při rozhodování pře mezi místopředsedou svazu Berbrem a rozhodčím Kovaříkem.

Komu vstávají hrůzou vlasy na hlavě, to jsou majitelé fotbalových klubů. Ti si nedokáží představit, co se stane ve chvíli, kdy kotel fanoušků spustí během zápasu pokřik „černá svině,“ adresovaný soudci na hřišti. Zejména na Letné a v Edenu prý zvažují zavedení speciální přirážce ke vstupnému, která by měla sloužit k uhrazení očekávatelných finančních postihů ze strany vedení ligy a orgánů činných v trestním řízení.
Start našich hvězd na olympiádě v Tokiu ohrožen!

Obětuje Šmarda biatlon?

Karel Gott do Sparty

Hamza zpět do basketbalu

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)