Na startu 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou bude patnáct koní

Jen hodinu po uzávěrce startovních listin se v Praze v pátek 30. září 2022 uskutečnilo slavnostní losování startovních čísel pro letošní ročník Velké pardubické. Na jejím startu by mělo být 15 koní z České a Slovenské republiky. Startovní čísla jim z osudí vytáhl trojnásobný vítěz Velké pardubické, čtyřnásobný vítěz Gran Premio Merano Josef Bartoš. Toho diváci uvidí v sedle devítiletého hnědáka stáje Scuderia Aichner Brunch Royala, kterého připravuje trenér Josef Váňa ml.Josef Bartoš jako první z osudí vylosoval číslo tři. To ponese druhý nejstarší ve startovním poli 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou, dvanáctiletý svěřenec trenéra Stanislava Popelky Stretton. V jeho sedle bude žokej Thomas Garner, který z minulých sezon už pardubickou dráhu zná. Trenér Popelka do dostihu posílá trojici koní. Kromě Strettona to je ještě Lombargini (ž. Jan Odložil) s číslem 12 a také vítěz závěrečné kvalifikace Imphal s číslem 4. Do jeho sedla trenér angažoval žokeje Jaroslava Myšku, pro kterého to bude jubilejní dvacátá Velká pardubická.

Možná šťastnou třináctku přisoudil los slovenskému účastníkovi, jedenáctiletému bělouši Starovi. V jeho sedle bude jeho trenér, žokej Jaroslav Brečka. Dnes šestapadesátiletý žokej ve Velké pardubické zvítězil přesně před třiceti lety v sedle Quirinuse.

Posledním číslem v osudí byla jednička. Tu ponese nejstarší kůň v poli, vítěz z roku 2017 No Time To Lose (ž. Ondřej Velek). Je jedním ze dvou svěřenců Josefa Váni staršího. Jeho druhý startující kůň je Dusigrosz s číslem 9, v jehož sedle bude žokej Marek Stromský. Trenér Luboš Urbánek do sedla Mr Spexe angažoval žokeje Lukáše Matuského, který střídá zraněného Jana Kratochvíla. Mr Spex ponese startovní číslo 7. Obhájce loňského vítězství Talent trenérky Hany Kabelkové bude mít čtrnáctku.

Jak říkám ...
„Patnáct koní na startu je optimální startovní pole. Byl bych rád, kdyby patnáct koní bylo i v cíli. Věřím, že můj Brunch Royal tohle pole zpestří. Ale jako černého koně bych viděl Mr Spexe. Šestka pro mě v životě zatím nic neznamená. Ale může se to změnit,“ komentoval startovní listinu žokej Josef Bartoš a vylosované číslo šest. 

V rámci tiskové konference, která losování startovních čísel doprovázela, si její hosté také tipovali vítěze. Prezident Jockey Clubu ČR Josef Bečvář svého favorita vidí v Playerovi, generální ředitel Tipsport holdingu Petr Knybel má svůj osobní tip Brunch Royal. Obchodní ředitel titulárního partnera, Slavia pojišťovny, Karel Bezděka se přiklonil k Imphalovi.

Jak říkám ...

„Nebudu tipovat, ale mám přání. Přál bych vítězství člověku, který je ohromně pracovitý, poctivý, ve Velké pardubické obsadil snad všechny dotované příčky – jen to vítězství mu schází. Tím člověkem je Jaroslav Myška,“ má jasno ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.

„Má třináctku, navíc je to bílý kůň,“ řekl v narážce na znak města Pardubice Petr Kvaš.


STARTOVNÍ LISTINA 132. VELKÉ PARDUBICKÉ SE SLAVIA POJIŠŤOVNOU
1    NO TIME TO LOSE(GB)  *    ž. Ondřej Velek  *   Paragan Horseboxes s.r.o.
2    ARGANO *    ž. Martin Liška  *  Marek Šimák
3    STRETTON *     ž. Thomas Garner  *   Nýznerov
4    IMPHAL(POL) *      ž. Jaroslav Myška   *  Quartis-Zámecký Vrch
5    KAISERWALZER(GER)  *    am. Patrick Mullins  *  DS Millennium (SVK)
6    BRUNCH ROYAL(FR) *      ž. Josef Bartoš   * Scuderia Aichner SRL
7    MR SPEX(GER) *     ž. Lukáš Matuský   *  Lokotrans
8    CHICNAME DE COTTE(FR) *      ž. Ludovic Solignac    *  Quartis-Zámecký Vrch
9    DUSIGROSZ(FR) *      ž. Marek Stromský  *   Joly
10    DULCAR DE SIVOLA(FR) *     Josef Borč  *  DiJana Dobšice
11    SACAMIRO *     Jakub Kocman  *  Jezdecký oddíl Beňov
12    LOMBARGINI(GER)  *    ž. Jan Odložil *   EŽ Praha a.s.
13    STAR(GER) *     ž. Jaroslav Brečka  *  MPL Racing (SVK)
14    TALENT *     ž. Pavel Složil ml.  *   DS Kabelkovi
15    PLAYER *     ž. Marcel Novák  *  NýznerovLíbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde.


(Petr Skála podle tiskové zprávy Jockey Clubu ČR pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)