Na Rallye Šumava Klatovy skončily obě škodovácké posádky na stupních vítězů

Třetí dubnový pátek dopoledne začala Rallye Šumava Klatovy, druhý podnik MČR v rally, shakedownem v délce 3,15 km. Nejrychlejší čas zajel Jan Kopecký na voze FABIA R5 v českých národních barvách s časem 1:28,5. Zařadil se tak před vedoucího jezdce Mistrovství Evropy, Alexeje Lukjanuka na Fordu.

Druhý jezdec továrního týmu ŠKODA, mladý Fin Juuso Nordgren, skončil na pátém místě. To je vynikající výsledek s ohledem na to, že šlo teprve o druhou rally na asfaltu v jeho kariéře.

"V autě se cítím skvěle, všechno vypadá dobře a jsem nadšený vyzkoušet si jízdu na těchto krásných asfaltových RZ", řekl o své zkušenosti Nordgren.

Pátek 20. dubna 2018

Rychlostní zkouška 1

V první erzetě prvního závodního dne, která odstartovala krátce po třetí odpoledne z historického centra Klatov, se Jan Kopecký ujal vedení s časem 6:20.6, téměř 5 sekund před Alexejem Lukjanukem. Pět z deseti vedoucích pozic je v tuto chvíli obsazeno vozy FABIA R5.

Rychlostní zkouška 2

Druhá rychlostní zkouška proběhla bez velkých překvapení. Jan Kopecký udržoval náskok více než 5 sekund. Nordgren, který si zvyká na podmínky asfaltové rally, si vede o něco hůře, ale stále se drží v první desítce. První pětku uzavíral Filip Mareš taktéž na voze FABIA R5.

Rychlostní zkouška 3

Po třech rychlostních zkouškách byl Jan Kopecký stále ve vedení a zvýšil náskok na 11,9 s. Nordgren se ve třetí rychlostní zkoušce umístil na třetím místě a posunul se tak na 9. místo celkově. Rally bude pokračovat nočními rychlostními zkouškami po přestávce na servis.

Rychlostní zkouška 4

Čtvrtá rychlostní zkouška nepřinesla žádné změny ve vedení, Jan Kopecký se stále držel na první pozici s náskokem již více než 15 sekund. Nordgren skončil pátý a posunul se tak na celkové šesté místo.

Rychlostní zkouška 5

Juuso Nordgren pokračoval  ve svém postupu vzhůru v celkových výsledcích a po páté rychlostních zkoušce dne byl  již na pátém místě v celkovém pořadí. Jan Kopecký si drží čistý výsledek a byl stále ve vedení.

Rychlostní zkouška 6

Jan Kopecký předvedl na poslední rychlostní zkoušce dne skvělý výkon a s časem 9:29,2 byl o celých 13,3 sekund rychlejší než Václav Pech ml. na druhém místě. Juuso Nordgren skončil pátý a udržel si celkové páté místo.

Sobota 21. dubna 2018

Rychlostní zkouška 7

Juuso Nordgren konečně získal své tempo a v sedmé rychlostní zkoušce zajel nejrychlejší čas, 4:56,5. Kopecký byl o 2 sekundy pomalejší a skončil na třetím místě v RZ. Celkově zůstál ve vedení, zatímco Nordgren se posunul na čtvrté místo.

Rychlostní zkouška 8

Ve druhé rychlostní zkoušce dne skončil Jan Kopecký s druhým nejlepším časem, následován Juuso Nordgrenem na třetím místě. Kopecký je stále ve vedení s náskokem 35,5 sekundy před Lukjanukem na druhém místě, zatímco Nordgren se dotahnul  na špici a je momentálně čtvrtý. Zákaznické vozy FABIA R5 jezdců Mareše, Štajfa a Tarabuse byly také v první desítce.

Rychlostní zkouška 9

Výsledky třetí sobotní erzety kopírovaly celkové pořadí. Jan Kopecký vyhrál erzetu a zůstal ve vedení, Nordgren dojel čtvrtý a je čtrtý i celkově.

Rychlostní zkouška 10

Poslední rychlostní zkouška „dopolední“ části Rallye Šumava skončila bez velkých překvapení, Jan Kopecký znovu zajel nejlepší čas a drží si první místo, Nordgren byl druhý a celkově zůstává na čtvrtém místě.

Rychlostní zkouška 11

Po servisní přestávce se obě tovární posádky vrátily ve skvělé formě. Kopecký si připsal další vítězství v erzetě a Nordgren skončil hned za ním. Celkové pořadí zůstává nezměněno, Kopecký je stále první a Nordgren čtvrtý.

Rychlostní zkouška 12

Druhá erzeta odpoledne přinesla druhé místo Janu Kopeckému a třetí Juuso Nordgrenovi. Celkové pořadí nezměněno.

Rychlostní zkouška 13

Juuso Nordgren mířil na stupně vítězů! Po třetím místě v předposlední rychlostní zkoušce byl  Nordgren celkově na třetím místě. Kopecký si zachovával vedení s náskokem téměř celé minuty.

Rychlostní zkouška 14

Poslední rychlostní zkouška Rallye Šumava Klatovy potvrdila dominanci továrních posádek. I se třetím místem v erzetě si Jan Kopecký zachoval pohodlný náskok na prvním místě, zatímco Juuso Nordgren skončil druhý v rychlostní zkoušce a celkově si pojistil třetí místo. Nezbývá nic jiného než oběma posádkám gratuluvat!

Jinak za týden po Rally Šumava  tovární tým vyrazí na Rally Argentina!

Šumava 20. dubna a  21. dubna 2018

Rallye Šumava, druhý závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích

Konečné pořadí: 1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:24:24,7, 2. Lukjaňuk, Arnautov (Rusko/Ford Fiesta R5) -53,3, 3. Nordgren, Suominen (Finsko/Škoda Fabia R5) -1:42,4, 4. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -2:01,4, 5. Kopáček, Rendlová (Ford Fiesta R5) -2:43,7, 6. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia R5) -3:05,7, 7. J. Černý, Černohorský (Ford Fiesta R5) -3:08,7, 8. J. Szeja, M. Szeja (Polsko/Ford Fiesta R5) -3:09,0.

(ps,Skoda-motorsport.com, SportovníListy.cz, foto: Skoda-motorsport.com)