Kalle Rovanperu si nadělil k osmnáctým narozeninám své první letošní vítězství ve WRC 2

Další ročník Wales Rally GB je minulostí. Mokré a bahnité waleské cesty přivítaly ty nejrychlejší rallye jezdce z celého světa. Posádky absolvovaly více než 318 kilometrů náročných rychlostních zkoušek v rozmanitých podmínkách. Bahnité lesní cesty, asfaltové spojky mezi nimi, táhlé zatáčky ve vřesovištích – Wales Rally GB byla  občas zahalená do mlhy, ale určitě nebyla nudná.

Letos se sem vrátili  dva jezdci týmu ŠKODA Motorsport. Pro Kalle Rovanperu, který se očividně rozhodl nadělit si k osmnáctým narozeninám své první letošní vítězství ve WRC 2, měl poslední den podobný průběh jako ty předcházející. V rychlostní zkoušku 19 zajel už po čtrnácté za trvání Wales Rally GB nejrychlejší čas.

Jak říkám..."Vyhýbám se rizikům, ale držím si tempo, abych neztratil koncentraci",  vysvětlil mladý Fin Kalle Rovanpera se svou typickou odzbroujující skromností.

Pontus Tidemand svého týmového kolegu následoval na třetím místě a zachoval si tak pohodlný náskok před Gusem Greensmithem, který se drží na třetím místě průběžného pořadí.

"Kalle a Jonne odvedli opravdu fantastickou práci. Nejenže byli rychlí, ale dokázali také zvládnout tlak. V těch nejnáročnějších podmínkách si dojeli pro více než zasloužené vítězství. Také Pontus s Jonasem předvedli skvělý výkon a zajistili tak týmu druhé dvojité vítězství ve WRC za sezónu 2018. Chtěl bych celému týmu poděkovat za tento velký úspěch," řekl šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.         Wales  4. -  7. října  2018Konečné výsledky Wales Rally GB (WRC 2)

1.     Rovanperä/Halttunen (FIN/FIN), ŠKODA FABIA R5, 3:15:27,2 h
2.     Tidemand/Andersson (SWE/SWE), ŠKODA FABIA R5, +1:34,2 min
3.     Greensmith/Gelsomino (GBR/ITA), Ford Fiesta R5, +2:13,6 min
4.     Huttunen/Linnaketo (FIN/FIN), Hyundai i20 R5, +2:56,8 min
5.     Lefebvre/Moreau (FRA/FRA), Citroën C3 R5, +4:35,4 min

Průběžné výsledky šampionátu WRC 2 (po 11 ze 13 podniků)

1.     Jan Kopecký (CZE) ŠKODA, 125 bodů
2.     Pontus Tidemand (SWE), ŠKODA, 111 bodů
3.     Gus Greensmith (GBR), Ford, 70 bodů
4.     Kalle Rovanperä (FIN), ŠKODA, 65 bodů
(ps, SportovníListy.cz, foto: ŠKODA Motorsport)