Mistrovství světa v hokeji bude


Fanoušci populárního kolektivního sportu se už pomalu smiřovali s faktem, že díky pandemii koronaviru se letos budou muset obejít bez tradičního  vyvrcholení sezony. Mezinárodní federace IIHF sama přiznávala, že jen vypočítavě vyčkává na rozhodnutí švýcarských orgánů o prodloužení zákazu konání veřejných akcí, aby mohla uplatnit škodu na pojišťovně.

Nicméně právě tato taktika se funkcionářům vymstila, finanční instituce deklarovala, že postup federace bude řešit soudně a rozhodně nic platit nebude.

Jako zásah ze samotného nebo přišla nabídka na uspořádání šampionátu z Číny, kde se podle všech poznatků podařilo agresivní vir zkrotit a organizátoři mohou garantovat bezpečí pro hráče i diváky. Navíc pro Peking by se jednalo o předčasnou zkoušku připravenosti na olympijské hry v roce 2022. Otázka startu domácích hráčů byla okamžitě vyřešena, čínský tým nahradí hráče z Kazachstánu, kteří mají zákaz vycestovat do konce léta.

Pro české diváky bude zajímavé, jak se povede domácím v konkurenci s nejlepšími týmy světa, jedná se totiž o téměř totožný tým, který startoval v druhé české hokejové lize pod vedením Jiřího Šejby, Ten by podle dostupných zpráv měl trénovat i reprezentační tým Číny na nadcházejícím šampionátu.    

Hamza se omlouvá Babišovi

Na biatlon doplatí motorky

Ledecká do Rakouska?

Konečně titul pro Spartu

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli..
.
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)