Ministr Stropnický ocenil v zimní sezoně nejúspěšnější sportovce Dukly

[ title]

Druhé červnové úterý přijal ministr obrany Martin Stropnický v Praze úspěšné reprezentanty ASC Dukla, kteří v zimní sezoně vybojovali medaile či finálová umístění na mistrovství světa, halovém mistrovství Evropy, světové univerziádě či armádním mistrovství světa. Společně s patnácti sportovci byli pozváni i jejich osobní trenéři a čtyři šéftrenéři armádních oddílů.

Ministr Stropnický na setkání se sportovci, na něž se prý hodně těšil, zvolil stylové oblečení: pod sako si oblékl tričko s logem Dukly Praha, což se pozvaným velmi líbilo.

"Sport je oblast, kterou vám závidím. Má nastavená pravidla, má nějaký řád, jen občas někdo ukročí vedle. Ve sportu, kdo si co oddře, natrénuje, vyhraje, odstresuje a odvítězí sám nad sebou, se nakonec zúročí a projeví. Gratuluji vám za všechny dosažené výsledky, medaile všech barev, některým z vás i za zvládnutí složité situace po hrozivě vypadajícím pádu," složil poklonu ministr všem přítomným sportovcům a za zvládnutí zranění zvlášť sjezdaři Ondrovi Bankovi.
V týmech je důležité dát první gól. Proč  třeba nezačíná v žácích domácí tým za stavu 0:1? ptal se ministr Stropnický
Lyžař Ondra Bank za všechny sportovce Dukly poděkoval vedení armády za podporu sportu
Společná fotografie všech sportovců s ministrem

"Že sport k armádě patří, není jen fráze, ale i pravda. Jste vzorem a příkladem k následování, přinášíte radost, euforii, nutíte ke skákání, mávání, skandování, zpívání hymny. Jste ale i vzorem, jak umět prohrávat, zdravě se naštvat, překonávat překážky. Přeji vám hlavně hodně zdraví, to je pro vaše skákání, běhání, házení, sjíždění, veslování, střílení to nejdůležitější," popřál ministr Stropnický v závěru svého proslovu, než přešel k osobní gratulaci a poděkování.

Děkovné listy za vynikají sportovní výsledky převzali: snowboardistky mistryně světa Ester Ledecká a šestá z MS Eva Samková, vicemistr světa v běhu na lyžích Lukáš Bauer, sedmý ve sjezdu lyžař Ondřej Bank, atletičtí mistři Evropy z haly čtvrtkař praporčík Pavel Maslák a běžec praporčík Jakub Holuša, bronzový koulař Ladislav Prášil a ze čtvrtkařské štafety Patrik Šorm a Daniel Němeček, finalisté čtvrtkařka Zuzana Hejnová a výškař Jaroslav Bába, stříbrný a bronzový medailista z mistrovství Evropy v týmech ve střelbě na běžící terč Miroslav Januš, akademická mistryně světa ve skikrosu Nikol Kučerová a armádní mistr světa běžec na lyžích praporčík Martin Jakš. Věcný dar obdržel stříbrný z mistrovství světa v para-ski Petr Chládek. Všem sportovcům poblahopřáli také další hosté ceremoniálu, náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář, náměstci ministra obrany a další.

Sportovnilisty.cz byly na místě děje ...

V průběhu zimní sezony roku 2015 získali armádní sportovci celkem 15 medailí (5 zlatých, 5 stříbrných, 5 bronzových) a 26 titulů mistra ČR. Atleti vytvořili na HME dva české rekordy a Ester Ledecká získala konečné 2. a 3. místo ve Světovém poháru ve snowboardingu.

(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)