Sláva: Český sportovní lezec Adam Ondra má z MS zlatou medaili z lezení na obtížnost

Adam Ondra získal třetí srpnový čtvrtek v dalekém japonském Hachioji zlato v lezení na obtížnost na  právě probíhajícím  MS v lezení. Celkem má z MS v lezení na obtížnost šest cenných kovů, z čehož potřetí obhájil titul mistra světa. Další disciplíny v rámci MS ho čekají v následujících dnech.

Přestože Adam Ondra do finále nastupoval mírně unavený po předchozích velice intenzivních dnech závodění, do finálové cesty dal naprosto všechno a vyplatilo se to. Do  večerního finále postupoval ze semifinále ze čtvrtého místa. V kvalifikaci, která se lezla o den dříve,  obsadil desátou příčku.


Jak říkám..."Abych řekl pravdu, dneska večer jsem to ani nečekal, protože ten nahuštěný program, kdy vlastně ve dvou dnech proběhl bouldering a potom další dva dny proběhla obtížnost, tak jsem určitě cítil nějakou únavu a bylo těžké si vlastně i věřit. A bylo to hlavně těžké v kvalifikačních cestách, o něco lehčí to bylo v semifinále a ve finále už jsem byl prostě spíš tak smířený, že musím do toho dát naprosto všechno. Udělal jsem dnes minimum chyb, zatímco moji konkurenti jich udělali o něco více a já jsem měl možná hodně velký štěstí v tom rozhodujícím finálním kroku, kde jsem dokázal udělat o krok více než Alexander Megos a Jakob Schubert a díky tomu jsem se stal mistrem světa," vyprávěl těsně po závodě Adam Ondra.

Vítězství představuje pro Adama Ondru veliký impuls co se týče sebevědomí, protože letošní MS je mimořádně důležité také proto, že se jedná o první možnost kvalifikace na nadcházejí olympijské hry v Tokiu 2020.

Určitě je tohle pro Adama Ondru  velmi důležitý moment i vzhledem k následujícím dním, kdy se bude rozhodovat o kvalifikaci na olympijské hry v kombinačním formátu.  Ondra totiž  na letošním MS startuje ve všech disciplínách. Nyní se těší na den odpočinku a poté pokračuje závodem v lezení na rychlost.
     Hachioji (Japonsko) 15. srpna 2019Mistrovství světa ve sportovním lezení

Obtížnost - finále
Muži: 1. Ondra (Česko), 2. Megos (Německo), 3. Schubert (Rakousko), ...v semifinále 9. Konečný, 15. Stráník, v kvalifikaci 81. Kříž (všichni Česko).
Ženy: 1. Garnbretová, 2. Kramplová (obě Slovinsko), 3. Moriová (Japonsko), ...v semifinále 25. Vejmolová, v kvalifikaci 43. Adamovská (obě Česko).(kk, SportovníListy.cz, foto: Lukáš Bíba)