Ragbisté se rozloučili s Milanem Rázgou, s osobností, která se zapsala do historie hry se šiškou

Přibližně dvě stovky ragbistů, rodina a další přátelé zaplnili druhý dubnový čtvrtek Velkou síň pražského krematoria v Praze ve Strašnicích, aby se rozloučili s Milanem Rázgou, který zemřel ve věku nedožitých 80 let. 

Smutná zpráva z ragbyového mlýna... Zemřela ragbyová legenda Milan Rázga

Mezi smutečními hosty byli kromě Pavla Teličky a Pavla Chaloupky za posledních dvacet let všichni bývalí šéfové České rugbyové unie, dále současní i bývalí předsedové téměř všech pražských a od Prahy nedalekých ragbyových klubů, které byly založeny v první polovině minulého století, bývalí spoluhráči, kolegové a kamarádi z ragbyové i velké Slavie Praha a další přátelé.

U rakve stála čestná stráž sestavená ze šesti ragbistů oblečených do současných ligových dresů, a když hrála hudba, tak se na velké televizní obrazovce, která byla instalována hned vedle věnce od ragbistů Slavie a položeného ragbyového míče, měnily fotografie od Milanova dětství až do současnosti připomínající jeho soukromý i sportovní život.  

Na osobnost ragbyové Slavie Praha zavzpomínali každý ve svých vzpomínkách za hudebního  doprovodu několika melodií včetně úžasné Cohenovy písně Hallelujah. Na závěr za zvuku písně Louise Armstronga všichni ve stoje vzdali poctu ragbyové osobnosti, kterých v historii českého ragby zase tolik nenajdeme.

Českéragby.cz bylo u zrodu songu k poctě ragbistů. Jeho text zveřejňujeme...

"Zůstane v našich vzpomínkách a  veselé  příhody s ním se budou vyprávět s úctou k němu. Ragbisty zarmoutil jen jednou a to začátkem dubna 2019, kdy zemřel," zaslechli jsme po smutečním rozloučení s osobností českého ragby s Milanem Rázgou, jehož zásadním přičiněním  byl před časem vybudován nedaleký ragbyový stánek v Edenu.  

Na něm ragbisté Slavie Milanovi Rázgovi přímo na hřišti vzdali poctu už v sobotu 6. dubna 2019 před utkáním  Slavie - Sparta minutou ticha a potleskem aktérů na hřišti i v hledišti. 

(ps, SportovníListy.cz & Českéragby.cz, foto: Petr Skála)