Klára Spilková coby vedoucí hráčka žebříčku Order of Merit bude hrát ve Španělsku

[ title]
S titulem nové vítězky turnaje Ladies European Tour a zároveň vedoucí hráčky žebříčku Order of Merit nastupuje Klára Spilková tento týden do dalšího golfového turnaje. Čerstvá šampionka Lalla Meryem Cup odletěla v pondělí 17. dubna 2017 z Maroka do Španělska, kde ji od čtvrtka 20. dubna 2017 čeká Estrella Damm Mediterranean Ladies Open.

"Všechno si teprve postupně uvědomuji. Čas běží šílené rychle. Chtěla bych poděkovat všem za gratulace a velkou podporu," řekla Klára Spilková, která v neděli 16. dubna 2017  vyhrála v Rabatu svůj první turnaj Ladies European Tour.

Historické vítězství Kláry Spilkové v Maroku na Ladies European Tour

Vítězství bylo ozvláštněné tím, že současně na druhém hřišti vrcholil turnaj European Tour, takže Klára čekala, než se ukáže mužský vítěz, s kterým pak byla společně dekorována. Spolu s Italem Edoardem Molinarim převzala trofej z rukou marockého prince.


"Byl to další zážitek, protože jsem nejdřív byla poučena, jak se mám chovat a jak ho oslovit. V přítomnosti prince jsme s Edoardem nesměli mít na hlavách kšiltovky. A aby princ nemusel dlouho čekat, tak vítěz a jeho flight podepisují skórkarty až po ceremoniálu. Když jsme oba dostali ceny, tak jsme se odebrali k fotografování a rozhovorům," popsala Klára, které se ujali bodyguardi, aby jí nosili a také hlídali cenu.

Strhla se také smršť žadatelů o autogramy a fotografie. Kláru a její caddie Kateřinu Dvořákovou vyzvedl shuttle a odvezl do hotelu. Následovala večeře a po ní ještě oslavné pivo se spoluhráčkami. To už byla jedna hodina po půlnoci a čas jít spát před odletem do Španělska.

"Cestou z hotelu na letiště se o mě všichni starali jako o princeznu. Do hotelu ve Španělsku jsem se dostala až večer. Byla jsem docela unavená. Stihla jsem ještě tapas a drink a šla spát," dodala Klára, kterou nyní doprovází jmenovkyně předchozí caddie a současně asistentka Monika Dvořáková.

Turnaj Estrella Damm Mediterranean Ladies Open se v klubu Terramar hraje od čtvrtka 20. dubna 2017 do neděle 23. dubna 2017 o celkové prize money 300 000 eur. Klára Spilková je po vítězství v Maroku v pozici první hráčky letošního žebříčku Order of Merit.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Ivana Roháčková, Dukla Praha)