Fotbalista Dukly Praha Ondřej Vrzal odchází na hostování do Bohemians Praha 1905

Vedení klubu Dukly Praha  oznamilo  odchod devětadvacetiletého levého beka Ondřeje Vrzala, který od jarní části sezony 2017 ho uvidíme po boku Tomáše Bergera a Michala Šmída v Bohemians Praha 1905, kam odchází na půlroční hostování.

Obránce Ondřej Vrzal se narodil 1. března 1987, váží  72 kg při výšce  178 cm. V lize odehrál  109 zápasů, dal  7 branek a má  9 asistencí.


Ondra Vrzal začal s fotbalem v pražské Libuši. V deseti letech se stal hráčem Slavie Praha. V srpnu 2007 ve svých devatenácti letech se stěhoval na západ Čech, získala jej Viktoria Plzeň. V jejím dresu sbíral první větší ligové zkušenosti, které přetnulo zranění. V roce 2010 přišel do Dukly Praha, byl u jejího postupu do první ligy a součástí její základní sestavy po první dvě sezony v první lize. Svými výkony si řekl o nabídku z Jablonce. Jeho angažmá však poznamenalo zranění. Po něm se vrátil zpět do Dukly, kde mu končí smlouva v létě 2017. V jejím dresu celkem odehrál 96 zápasů a vstřelil 7 branek. Do Bohemians Praha 1905  odchází v únoru 2017 na půlroční hostování.

Ondřej Vrzal na sebe upozornil i jako brankář, když se v derby proti Spartě, když se po vyloučení Filipa Rady postavil do branky a jen vzdálost délce pravítka jeho pravička byla vzdálena od míče, který z penalty trefil Bořek Dočkal.

(ps, FK Dukla Praha, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)