Česká tenistka Andrea Sestini Hlaváčková přerušila sportovni kariéru. V létě čeká potomka

[ title]
Plzeňská rodačka držitelka olympijské medaile  Andrea Sestini Hlaváčková první únorovpou středu na setkání s novináři oznámila, že dočasně přerušila svoji sportovní kariéru. Důvodem je její těhotenství, očekávaného prvního potomka přivede na svět v létě.


  "Dlouhodobě jsme plánovali založení rodiny, to se nám povedlo velmi rychle potom, co jsme se začali snažit. Zamíchalo to s celým mým životem, musela jsem změnit všechny plány, ať už turnajů a všeho, oznámit to parťačce a trenérům, partnerům, sponzorů,“ vysvětlila své pocity  tenistka na setkání s novináři. 

SportovniListy.cz byly na místě děje ...




Připomeňme si, že plzeňská rodačka  je držitelkou stříbrné medaile z olympiády v Londýně, jinak Andrea má na svém kontě i  dva grandslamové tituly v ženské čtyřhře, triumf na Turnaji mistryň i dva tituly ve Fed Cupu.

Andrea Sestini Hlaváčková zatím předpokládá, že se ještě pravděpodobně nejedná o zcela definitivní konec kariéry.


  "Mám ale možnost si zmrazit žebříček a do tří let se vrátit. Kdybych chtěla. Nedovedu si to teď moc představit, ale nechci si tyhle dveře zavírat. Ideálně bych chtěla oznámit konec a rozloučit se na kurtu. To by bylo nejkrásnější, na nějakém grandslamu. Třeba na Wimbledonu," oznámila své plány a přidala ještě další, které mají podobu práce moderátorky sportovních akcí či pořadů, kterou si už zkusila a baví ji.




(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)