Česká olympijská výprava v Riu může mít ve svém středu první babičku Štěpánku Hilgertovou

[ title]
"Přišel mi dopis, který jsem se rozhodla, že jej zveřejním, protože názor v něm vyslovený není úplně ojedinělý," píše na svém facebooku legendární vodní slalomářka  Štěpánka Hilgertová."Také jsem se rozhodla napsat, jak to cítím já," dodala  na svém facebooku dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová.

"Vodní slalom mě baví. Je pro mne výzvou reagovat na všechny ty změny, kterými během let prochází, je výzvou učit se nové věci a snažit se držet krok se závodnicemi o generaci mladšími. Rozhodla jsem se nadále závodit a nastoupit do národní nominace na OH v Riu," uvádí Štěpánka Hilgertová.

"Byla jsem už na šesti olympiádách - 1992 a 96 jsme startovaly tři kajakářky za národ, 2000 a 2004 dvě, 2008 a 2012 jen jedna - já (k omezování počtu došlo ze strany mezinárodní federace). V mezidobích mezi OH spolu se mnou jezdily a jezdí na závodech ME, MS a SP vždy i další české závodnice, a často výborně. Nikdy, ani jako "aktuální" mistryně světa (rok 1999 a 2003), jsem neměla nic zadarmo, a postup na OH jsem si musela tvrdě vybojovat v domácí nominaci, a to i přes to, že tehdy nešlo jen o jedno místo.
V rámci naší nominace na poslední OH v roce 2012 se závěrečné dva závody jely na nově otevřené trati v Českém Vrbném, na které jsme všichni měli shodně jen několik tréninků - a právě tam na "neoježděné" trati  jsem dvěma vítězstvími vybojovala účast v Londýně po ne úplně dobře rozjetém začátku," pokračuje vodní slalomářka.

"Nebyla jsem v posledních letech mezi TOP favoritkami velkých světových závodů - nicméně mám 4. místo na posledních OH, 4. místo na MS 2014 a 2x8. místo letos na ME i MS, což je pořád ještě solidní úroveň. Mám se přestat snažit být lepší a rezignovat s pocitem viny za škody způsobené českému vodnímu slalomu?" ptá se olympionička startující pod olympijskými kruhy od roku 1992..

"Přiznám se, že o sobě z různých důvodů pochybuji často, pocit něčí "likvidace" jsem ale nikdy neměla... Ano, máme mistryni světa v mé disciplíně, a je to super! Má díky svému vítězství do příštího roku náskok čtyř bodů, a já to beru. Na jaře se postavíme na start závodů (spolu s dalšími výbornými kajakářkami, na které bychom neměli zapomínat!) a budeme bojovat o to jediné místo. A já věřím, že pojede ta nejlepší! A ještě jedna poznámka - neúspěch ve sportu by neměl být považován za ostudu, pokud se sportovec připravoval, jak nejlépe dovedl, a vydal v závodě vše," uzavřela svůj komentář Štepánka Hilgertová a dodala ... "Respektuj názor ostatních, ale nevzdávej se svých snů…"

ME ve vodním slalomu bude v roce 2018 v Praze. Co na to, Štěpánko Hilgertová ?

Festival ocenil dokument Století Miroslava Zikmunda a další filmy o sportu a dobrodružství

Po čase se ke komentáři ještě vrátila...


"Psala jsem to původně hlavně ve snaze se nad to povznést, ale takové množství reakcí jsem ani náhodou nečekala. No, a nebudu lhát, je fajn cítit vaši podporu, moc mi to pomohlo! Takže - házím to za hlavu, a balím na trénink," dodala dvojnásobná olympijská vítězka na konci roku 2015, kdy už byla několik týdnů šťastnou  babičkou vnučky Aničky, dcerky  syna Luboše Hilgerta.

Proto může dojít k tomu, že Česká olympijská výprava v Riu bude  mít ve svém středu historicky první babičku Štěpánku Hilgertovou, pokud se ovšem předtím kvalifikuje na olympijské hry.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)