Lezec Adam Ondra na Světovém poháru v Salt Lake City získal zlato z boulderingu!Lezec Adam Ondra tentokrát   22. května 2021  opět ovládl  boulderingovou scénu a z druhého závodu Světového poháru v Salt Lake City si odvezl  zlatou medaili. V kvalifikaci obsadil druhou příčku a ze stejné pozice postupoval i do napínavého finále. Vítězství ho překvapilo a bylo potřeba i trochu štěstí.

Lezec Adam Ondra do semifinále postoupil z druhého místa, kde stejně jako jeho soupeř z Meiringenu, Japonec Yoshiyuki Ogata, dosáhl všech 5 topů. O umístění rozhodli pouze celkové pokusy, kterých měl Ondra 14, kdežto Ogatovi jich stačilo 12.

Semifinálové bouldery byly tentokrát k závodníkům přísné. 3 topy si na svůj účet připsal Japonec Fujii Kokoro, Ondra měl o jeden méně. I to mu však stačilo ke krásnému druhému postupovému místu.

Jak říkám...

„V kvalifikačních a semifinálových kolech jsem se cítil poměrně dost nervózní. Styl boulderů byl trochu náhodný - když člověk udělal jednu chybu nebo ho nenapadla ta správná metoda, ztratil nějaký čas a už to potom nestihl dolézt,” připomenul brněnský rodák.

Hned ten samý den následovalo finále, jehož finálovou šestku tvořilo pět Evropanů a jeden Japonec. Ondra, který jako jediný zvládnul přelézt všechny čtyři finálové bouldery, si pochvaloval velmi přátelskou atmosféru v izolaci a v neposlední řadě úžasnou podporu 3000 diváků.

Jak říkám...

„Myslím si, že jak na nás závodnících, tak na divácích bylo vidět, že nám je tento pocit jakýmsi způsobem vzácný a že jsme si to všichni užívali,” dodal český olympionik nominovaný do Tokia, aby jedním dechem připustil, že tentokrát k vítězství potřeboval i trochu štěstí.

„V průběhu celého závodu byly bouldery dost technické, profily nebyly moc převislé a spíš než o síle nebo technice či mrštnosti to bylo o tom vymyslet co nejjednodušší možný způsob,” okomentoval Adam Ondra, kterého v pátek 28. května 2021  čeká další závod Světového poháru v Salt Lake City, tentokrát na rychlost třeba  s Japoncem Tomoa Narasakim.

(Kateřina Kuřátková, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...