Fotbalové derby mezi Duklou a Spartou bylo kvůli sněhu odloženo

[ title]
Třetí jarní, tedy devatenácté kolo zůstane zatím nedohráno. Derby mezi Duklou a Spartou bylo odloženo. Důvodem byla sněhová vánice a nepřizpůsobilá hrací plocha.  Rozhodnutí hlavního rozhodčího zápasu Tomáše Kocourka přivítali i trenéři a funkcionáři obou klubů. Derby se uskuteční  v náhradním termínu.


SportovniListy.cz byly na místě děje...

Ještě dopoledne v den utkání se zdálo, že přes předpověď předpokládající silnou vánici i v Praze, bude malé derby normálně odehráno. Nakonec všechno bylo jinak. Rozhodčí s hlavním sudím Kocourkem prohlásili terén za neregulérní a hlavně ohrožující zdraví hráčů. Malé pražské derby tak bylo odloženo a nyní se bude hledat nový termín. Oba kluby s verdiktem souhlasily.

"Důkladně jsme prozkoumali hrací plochu a situace je taková, ža z autové čáry ani není vidět pokutové ůzemí. Terén je tedy skutečně neregulérní," prohlásil Kocourek, který se tak rozhodl i s přihlédnutím na předpověd počasí, která oznamovala pokračování sněžení v Praze ještě několik hodin a pak by hrozilo stejně, že by se duel nedohrál, i kdyby začal.

"Pokud mohu mluvit za náš tým, jsme s tím rozhodnutím spokojeni. Trávník skutečně není takový, aby na něm šel hrát zápas," uvedl pro Českou televizi vedoucí mužstva Sparty Miroslav Baranek.

"Rozhodnutí je správné a věříme, že další zápas se bude hrát na podstatně lepším terénu. V tenhle moment jsme pošetřili hráče a co se týče Sparty i reprezentantů - to by nás pak odsoudil celý český fotbal, že se tady zranili reprezentanti a dám příklad třeba vypadli z Evropské ligy a evropského šampionátu," notoval si i s předchozím řečníkem i výkonný ředitel Dukly Michal Šrámek.

"Myslím, že ani diváci by z toho nic neměli. Postupem času by i to hřiště bylo horší a v těchto podmínkách je to spíš o boji a je i blíž ke zranění. Určitě by to nebylo objektivní utkání," upozornil kouč Dukly Luboš Kozel.

Určit nové datum střetnutí však nebude vůbec jednoduché. Termínová listina je vzhledem k ME 2016 nabitá, obě mužstva navíc hrají  čtvrtfinále MOL Cupu. Sparta navíc hraje osmifinále Evropské ligy proti Laziu a to 10. a 17. března 2016.

Nehraje se! Tak bylo rozhodnuto o utkání Dukla - Sparta SYNOT ligy.  Důvod? Sněhová vánice ...
Ani jsme tam nedošli ...
Někteří fanoušci se nechali vyfotografovat před sochou Josefa Masopusta. "Přijeli jsme až z Domažlic, tak ať mám památku," řekl jeden z nich

"Termín určuje svaz a ten my vždycky musíme respektovat. Samozřejmě pokud bude hrát Sparta evropský pohár, tak ten  má přednost," prohlásil Kozel.

"Rozhodčí rozhodli správně, protože to s fotbalovým terénem nemělo nic společného. V první řadě šlo o zdraví hráčů, takže rozhodl zdravý rozum," řekl sparťanský kouč Zdeněk Ščasný.

"Nevnímám to jako komplikaci, ale dívám se na to tak, že máme náročný program a na Julisce by se dnes mohl kdokoliv zranit, takže by nám chyběl do dalších zápasů," dodal pro média.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)