Fotbalistka Tereza Szewieczková ze Sparty je talentem 2014

[ title]

Fotbalistka Tereza Szewieczková ze Sparty byla druhou lednovou neděli vyhlášena talentem ženského fotbalu. Tato mladá a pracovitá reprezentantka se již díky svým výkonům probojovala i do sestavy A týmu žen letenského celku.

 

„Ocenění je pro mě super, ale je potřeba pracovat dál, není to jen moje zásluha. Děkuji všem, kdo mě nutí se zlepšovat. Jak rodiče, tým a všichni okolo. Nyní si přeji, aby se titul vrátil tam kde má být,“ uvedla po vyhlášení Tereza Szewieczková.

Terezu ve večerní róbě a načesanou bez copu, s nímž většinou hraje, na galavečeru někteří  diváci ženské kopané nepoznali. Jak se cítila samotná talentovaná fotbalistka, se ona svěřila pro web, který se věnuje ženské kopané.

„Úplně ideální to není, ale jednou za čas to musí být, občas už jsem byla na nějakém plese a jsem zde ráda,“ dodala mladá hráčka Sparty.

Na druhé příčce talentovaných fotbalistek se umístila brankářka Slavie Barbora Votíková, která přišla do pražského klubu v létě z Plzně. Bára je také mládežnickou reprezentantkou a v závěru roku si odbyla premiéru v brance A týmu v přípravě s Polskem. Třetí pozici obsadila Eliška Janíková. Mládežnické reprezentantce a hráčce 1.FC Slovácko je předpovídána velká budoucnost.

Druhou lednovou  neděli večer proběhlo tradiční předávání ocenění neúspěšnějším osobnostem neprofesionálního fotbalu, tedy i fotbalu žen ve všech kategoriích. Nejlepší hráčkou se stala Lucie Martínková, talentem, jak už víte, Tereza Szewieczková, trenérem Anton Mišovec a trenérem dívčího fotbalu Zdeněk Rada.

V rámci již 13. Galavečera Grassroots fotbalu představil ženský fotbal na Žofíně i svá nová loga, a také byl představen a pokřtěn kalendář ženského fotbalu pro rok 2015, ve kterém pózují české reprezentantky a výtěžek z prodeje půjde na pomoc nemocné Michalce.

(ps, Sportovnílisty.cz,  Foto: Petr Skála)