Pražská O2 viděla tucet branek a v poslední třetině půltucet ... Sparta - Litvínov 8:4

Hokejisté Sparty Praha svým fanouškům po Vánocích na domácím ledě O2 arény  předvedli, že dokáží střílet branky a nasázeli Litvínovu osm branek. Povánoční dárek vylepšili o zážitek z hokejových branek i borci z Litvínova, kteří dokonce v jednu chvíli vedli 2:1.  Pražané se však v polovině utkání probudili a  během 70 sekund obrátili stav na 3:2, aby pak  po dvou třetinách už vedli 4:2.  A to ve druhé třetině ještě dvě ze tří branek nebyly po prozkoumání videorozhodčím  uznané.  Nu a pak ve třetí třetině viděli diváci z celkového tuctu vstřelených branek přesně půltuctu brankových nadělení.

Mezi šťastnými střelci byl i Lukáš Pech, který v duelu s Litvínovem za Spartu vstřelil svoji devětadevadesátou,  ale také i stou branku.

"Litvínov začal v první třetině dobře, byli jsme trochu v jeho sevření, hodně nás zatlačil a dobře bruslil. Náš gól na 1:0 byl důležitý, ale remíza 1:1 po první třetině byla zasloužená. Ve druhé třetině nás nakoply přesilové hry, dobře jsme hráli s pukem a zatlačili je. Bylo to velmi vyrovnané utkání. Dosáhlo to bodu, kdy mohl jít zápas kterýmkoli směrem. Musím hráče pochválit. Tvrdě bojovali, ukázali charakter a odvahu a našli cestu ke třem bodů proti velmi dobrému týmu. Skóre je trochu vysoké, ale takový je hokej. Mám radost z gólů, protože v předchozích zápasech se nám moc nedařilo proměňovat šance," řekl po utkání kouč Sparty Praha Uwe Krupp.

"Do poloviny zápasu jsme byli lepším týmem, měli jsme více ze hry, dostávali jsme soupeře pod tlak. V polovině zápasu přišlo sporné rozhodnutí, kdy byl uznaný gól v náš neprospěch. Po té chvíli se naše hra sesypala.  Sparta toho využila. Špatně jsme dneska hráli v oslabení a přesilovky od půlky zápasu a dopadlo to tak, jak to dopadlo," konstatoval za litvínovskou lavičku Jindřich Kotrla

Praha  29. prosince 2019

Tipsport extraliga 2019/2020          základní část - 32. kolo

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 8:4 (1:1, 3:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 15. Košťálek (V. Růžička), 29. Řepík, 30. Pech (Košťálek), 40. Polášek (Tomášek), 50. Smejkal (Tomášek, Polášek), 51. T. Pšenička, 58. Pech (Říčka), 59. Řepík (Smejkal, Rousek) - 20. J. Říha (Baránek, Petružálek), 23. L. Kašpar (Jarůšek), 52. Petružálek (Jánošík), 55. F. Lukeš (Petružálek, M. Hanzl) * Rozhodčí: Lacina, Pražák - Brejcha, Hynek * Vyloučení: 6:7 * Využití: 3:2 * V oslabení: 1:1 * Diváci: 12 351.
Sparta Praha: Machovský - Tomáš Dvořák, Košťálek, M. Jandus, Polášek, Blain, Piskáček, Poizl - Smejkal, Tomášek, Řepík - Sukeľ, V. Růžička, Rousek - Dvořáček, Pech, Forman - D. Vitouch, T. Pšenička, Říčka. Trenér: Krupp.
Litvínov: Honzík - Jánošík, Ščotka, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Baránek - Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - L. Kašpar, Gerhát, Hedberg - Jurčík, Válek, Trávníček. Trenér: Kýhos.