Fotbalistky Slavie si zahrají osmifinále Ligy mistryň, když vyřadily ženy z Minsku

Ženy Slavie Praha se dostaly po výhře nad Minskem 4:3 do osmifinále Ligy mistryň.

Na výhru se však dost nadřely a to mnohem víc než ženy Sparty, které rovněž postoupily.

Červenobílé borkyně v kopačkách totiž dvakrát musely otáčet nepříznivý stav. První branku dostaly Pražanky už ve čtvrté minutě a druhý gól inkasovaly po sporné penaltě, a proto v poločase prohrávaly 1:2.

Po změně stran však třemi brankami obrátily skóre na 4:2. Hattrickem se v utkání blýskla Svitková, která zaznamenala v 85. minutě trefu, po které Slavia odskočila soupeři o dvě branky. V závěru běloruský šampion už jen snížil Ogbiagbevhaovou, která by svojí postavou byla pokladem pro první řadu ženského ragbyového roje. Nakonec ženský výběr červenobílých porazil Minsk potřetí v krátké době, neboť vedle obou zápasů 1. kola Ligy mistryň ho zdolal i v létě v přípravě.

Slavistky se tak mezi nejlepších šestnáct celků Evropy probojovaly potřetí za sebou. Děvčata si ráda vzpomenou na předminulou sezonu, kdy dokráčela až do čtvrtfinále.

Praha 11. října  2017

Liga mistryň, odvety 1. kola

Slavia Praha - Minsk 4:3 (1:2)
Branky: 7., 63. a 85. Svitková, 83. Cahynová - 4. Dubenová, 34. Chimičová z pen., 90. Ogbiagbevhaová * Diváků 1535 * První zápas: 3:1, postoupila Slavia.
Slavie  Praha: Votíková - Chlastáková, Bartovičová, Pincová, Bartoňová - Cahynová, Krejčiříková - Divišová (89. Veselá), Svitková (90. Jarchovská), Szewieczková (87. Necidová) - Kožárová. Trenér: Medynský.