Diváci na Folimance viděli basketbalisty Nymburka občas prohrávat .. USK-Nymburk 80:90

Pouhých pět minut chybělo do konce utkání basketbalistů USK Praha s Nymburkem a domácí Sovy, jak se Pražanům mezi příznivci basketbalu říká, vedly na pražské Folimance nad vedoucím týmem ligy rozdílem čtyř bodů 72:68.  Pražané usilovali o první porážku  mistrovského Nymburka v sezóně, ale zůstalo jen u úsilí. Hosté ke konci zápasu trojkami nejenom srovnali, ale získali i vedení.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

V poslední minutě se ještě borci USK taktickými fauly i za cenu trestných hodů na svůj koš, chtěli dostat k míči a srovnat skore, jenže hody na koš za tři body jim nevycházeli, zatímco soupeř z trestných hodů  navyšoval skore až se dobral konečné výhry   90:80. Tou basketbalisté   Nymburka prodloužili  vítěznou sérii v domácí soutěži na úctyhodných 69 zápasů.

Jinak za Nymburk  v Praze nehrál reprezentant, kterého zná po MS v Číně kdekdo, Jaromír Bohačík. Důvodem byly zdravotní potíže, které nastaly po zápase Ligy mistrů s Mornarem Bar. Jeho místo nejvíce bodujícího hráče zastoupili další známí čeští basketbalisté Hruban a Šafarčík, kteří získali 16 bodů.

Není bez zajímavostio, že borci  USK  od počátku utkání s Nymburkem předváděli skvělou hru a už  v první čtvrtině v jednu chvíli vedli dokonce  22:11.

Jenže pak se hráči  Nymburka na Folimance rozkoukali a v poločase už vedli 51:34.  Jenže Pražané ani za tohoto stavu se nevzdali, po přestávce se, jak už víte,  dostali opět do vedení, ale neubránili je.

Jak říkám ...

„Možná to zní úsměvně, ale my potřebujeme víc zápasů, jako byl ten dnešní. Posouvají nás dopředu a zlepšují nás. Jsem šťastný, že jsme zvládli koncovku,“ řekl  trenér Nymburka Oren Amiel.