Český tým baseballistů vstoupil do série čtyř utkání se Španělskem vítězně 11:7


O výhře 11:7 rozhodla zejména 5. směna, ve které se podařilo Jakubu Hajtmarovi odpálit grandslam a tím navýšit průběžné vedení na 11:0.

Zápas byl součástí akce Puerto de la Crut Baseball Week, která se koná na ostrově Tenerife. Češi se utkají se španělským soupeřem celkem čtyřikrát.

První z plánované čtveřice utkání se hrálo pouze na 7 směn, a Češi ho začali na kopci s Markem Minaříkem. Ten odházel celkem 4 směny, ve kterých neobdržel ani bod. Španělští pálkaři se na mety dostávali zřídka, a když už se jim to podařilo, zahrála obrana double play. Čeští pálkaři se naopak prosadili hned ve druhé směně, kdy po metě zdarma Tomáše Juňce trefil homerun do levého pole Martin Červinka. Po 4. inningu byl pak stav utkání už 5:0 ve prospěch českých hráčů. V páté hře naši reprezentanti naplnili mety, při kterých nejdříve získal bod po metě zdarma Tomáše Juňce Martin Červenka a následně vše vyčistil druhým českým homerunem Jakub Hajtmar.

Jak říkám...

„Jsem hlavně spokojený s výhrou. Grandslamu vždy předchází dobrá práce pálkařů přede mnou, já už jsem jen potrestal jedinou chybu, kterou španělský nadhazovač v inningu udělal,“ okomentoval svůj výkon Jakub Hajtmar.

Marka Minaříka vystřídal Lukáš Ercoli, který musel čelit zlepšenému výkonu španělských pálkařů. Ti nakonec dokázali díky celkem čtyřem homerunům snížit během dvou směn na 7:11. Poslední aut zápasu pomohl společně s obranou zahrát střídající Lukáš Hlouch.

Druhý zápas se hraje v úterý 17. listopadu 2020 rovněž od 16:00 hodin  místního času, v Česku tedy od 17:00 hodin. 

Jak říkám...

„Španělé jsou jeden z nejlepších týmů v Evropě, a každý zápas s nimi, který se podaří vyhrát, se počítá. Máme tu hodně mladých hráčů, pro které je to velká zkušenost. Náš přístup bude stejný. Chceme hrát dobrý baseball a připravit se na nadcházející sezónu,“ doplnil zkušený vnitřní polař Draků Brno  Jakub Hajtmar.

(eb, SportovníListy.cz, baseball.cz,  foto: Tomáš Icík)