Češi zachraňují olympiádu


Nemálo sportovců a fanoušků bylo překvapeno neměnným postojem představitelů Mezinárodního i Českého olympijského výboru jak do poslední možné chvíle odmítali byť i jen debatovat o možném odložení konání olympiády v Tokiu.

Přeci jen, o peníze jde vždy až v první řadě a postavení šéfa českých olympioniků na mezinárodním poli se dost odvíjí od marketingových smluv. V rámci zachránění možného přišel nečekaně náš výbor s galantní nabídkou, hry uspořádat v České republice.

Díky progresivnímu vedení českého krizového štábu se dá očekávat, že příští rok budeme již schopni garantovat poklidnou organizaci her. Novinkou je rozdělení do tří měst, Prahy, Ostravy a Brna, aby bylo možné co nejvíce využít stávající infrastrukturu, výhodou jsou i plánované olympijské parky, skýtající zázemí pro diváky her. Bohužel nebude možné využít služeb jednoho ze sponzorů MOV, společnost Airbnb. Místo něj posílí svoji pozici čínský gigant Alibaba, jehož jméno nově ponese i maskot her. Symbolem her pak bude poctivá česká kobliha.

Velkou podporu projekt našel u ministra průmyslu, dopravy a všeho dalšího Havlíčka, ihned se hlásil o pozici předsedy organizačního výboru, protože má stále ještě volné hodiny ve svém diáři. Cílem pořadatelů je pak zisk minimálně deseti zlatých olympijských medailí.Mistrovství světa v hokeji bude

Hamza se omlouvá Babišovi

Na biatlon doplatí motorky

Ledecká do Rakouska?

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli..
.
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)