Ani domácí premiéra Středočechům nevyšla. Mladá Boleslav – Fastav Zlín 1:3

Po debaklu ve vršovickém Ďolíčku, kde nedávno prohráli mladoboleslavští fotbalisté i domácí premiéru nového ligového ročníku. Dravější a střelecky produktivnější Zlín jim sebral tři doby a poslal je ke dnu aktuálního pořadí FORTUNA:LIGY.

Do prvního poločasu vletěly oba týmy s ofenzivní chutí, jako kdyby chtěly odčinit nepovedené zápasy v předchozím ligovém kole, ve kterém Mladá Boleslav prohrála na Bohemians a Zlín doma podlehl Slovácku.

V 18. minutě Drame vybojoval první zlínský roh, který rozehrál ostrým nákopem do boleslavského malého vápna Jiráček a v chumlu hráčů se z pár kroků prosadil hlavou zlínský stoper Buchta - 0:1.

Ve 32. minutě tečovaná Drchalova rána vynesla Boleslavi druhý rohový kop, který přetaženým centrem rozehrál Budínský, před branku hlavou vrátil Mazuch a z hranice brankoviště hlavičkující Tataev vyrovnal na 1:1.
Ve druhém poločase navázaly týmy na svižný fotbal z první poloviny.

V 53. minutě utekl po pravé straně Jawo a z jeho přízemní přihrávky Drame snadno z malého vápna skóroval do odkryté poloviny boleslavské branky - 1:2.

V 88. minutě v souboji s Fulnekem upadl Cedidla, a protože se tak stalo v šestnáctce, nařídil sudí Houdek pokutový kop, který Poznar proměnil ráznou střelou k pravé tyči - 1:3.

Mladá Boleslav  29. srpna 2020

FORTUNA:LIGA 2020/2021      druhé kolo

FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín 1:3 (1:1)

Góly: 32. Tataev - 18. Buchta, 53. Drame, 88. Poznar (z pokutového kopu) *  ŽK: Fulnek - Conde, Poznar * Diváků: 119 * Rozhodčí: Houdek - Moláček, Vodrážka

FK Mladá Boleslav: Mikulec - Jakub Klíma (77. Douděra), Mazuch (58. Dominik Mašek), Tataev, Gabriel - Janošek (46. Michal Škoda), Túlio (85. Kulhánek) - Zahustel, Budínský, Fulnek - Drchal (58. Ikaunieks).

FC Fastav Zlín: Dostál - Simerský, Buchta, Procházka - Fantiš (70. Janetzký), Conde, Jiráček (81. Hlinka), Matejov - Drame (74. Cedidla), Poznar, Tchanturishvili (46. Jawo).

(jk, SportovníListy.cz, fkmb.cz, foto: FK Mladá Boleslav)