Adriana Krnáčová: Klíč Prahy po derby Slavia - Sparta nepředám

[ title]

Po komunálních volbách do zastupitelstva hlavního města Prahy kandidátku na primátorku Adrianu Krnáčovou skutečnost, že asi na ni připadne úkol předat vítězovi fotbalového derby Slavia - Sparta klíč od Prahy nechává chladnou. Víme proč.

Adriana Krnáčová coby předačka usilující v Praze o hlasy voličů  za  hnutí ANO 2011 v metropoli volby  vyhrála. Proto se patrně  manažerka a bývalá ředitelka Transparency International Adriana Krnáčová  s podporou  křehké koalice  stane primátorkou.Vystudovala výtvarnou vědu a jazyky, absolvovala kurz analýzy a implementace strategií na University of Michigan, na University DePaul v Chicagu získala titul MBA. Řídila českou pobočku Transparency International, později založila poradenskou společnost, která se zabývala komunikací s úřady a státní správou. Jaký má vztah ke sportu.Komu fandíte Spartě nebo Slavii?
"Ani jednomu. Držím totiž palce anglickému klubu Chelsea."


Takže vám je jedno, komu předáte Klíč od Prahy náležícímu vítězovi derby Slavia - Sparta?

"Nevím,  proč bych u toho měla být. Tohle nechám na náměstkovi, který bude mít na starosti sport."

Hovoříme spolu před Hlávkovou kolejí poté, co zde politici a zástupci institucí položili věnce u pamětní desky Jana Opletala.  Příští rok možná zde budete stát jako primátorka, která vzdá poctu památce studentů a jejich boji za svobodu. Co se vám vybaví při  těchto akcích pořádaných k 17. listopadu?

" 17. listopad vnímám z roku 1989. Musím se přiznat, že jsem  na studenty a události v Praze tehdy moc nemyslela, neboť jsem měla mateřské povinnosti. Rodila jsem v té době."

 

(ps,  Sportovnílisty.cz, Foto: Petr Skála)