Jan Balaš na Mezinárodní motocyklové šestidenní enduro zářil. ÚAMK tým je stále třetí

Jan Balaš čtvrtý, Vít Kuklík čtrnáctý a Jakub Horák dvacátý čtvrtý ...takový je výsledek ve čtvrté etapě Mezinárodní motocyklové šestidenní enduro, která se jela druhý zářijový čtvrtek  v Košicích. V součtu to znamená pro soutěž klubů, že ztráta týmu KBS ÚAMK Unhošť na vedoucí Nizozemce z VAMC Drie Musketiers narostla o 2:40 min., ale druhý švédský Team Ostra Elite unhošťští borci  porazili o pět vteřin a na čtvrté Američany Gofasters.com mají průběžný náskok téměř 17 minut.

 Ve Světové trofeji skvělí Češi udrželi pátou příčku 31:15 min. za suverény z Austrálie. V juniorské světové trofeji hájí nadále české trio bez Martina Kulhánka deváté pořadí. Manko na první Australany činí 29:05 minuty.

Na čtvrtý den závodů připravili slovenští organizátoři novou trať dlouhou 267 km, nicméně na některé předchozí úseky se závodníci vraceli. Jako každý den odjeli startující dvě enduro vložky a jeden motokros, čtvrtou etapu bylo třeba dokončit do osmi hodin.

V konkurenci 238 jezdců v Trofeji klubových týmů působí čtvrtá Balašova příčka s mankem 14 sekund na absolutně nejrychlejšího Švéda Fredrika Johanssona jako rajská melodie. Ostatně velkou hodnotu má i čtrnácté pořadí Víta Kuklíka s odstupem 1:26 min. i 24. místo Jakuba Horáka, jenž za Johanssonem zaosta o 2:36 min. Jinými slovy, od první etapy drží svěřenci Ladislava Krupičky rychlé, přesto rozumné tempo. O své umístění by unhošťskou trojici mohla v zítřejší poslední enduro etapě připravit jen nehorázná smůla nebo zrada techniky. Stejné platí i pro případný posun výš.

V elitní desítce nejlepších klubů se udržely tři další české týmy: BMT Gottbros je šestý, EnC Racing CZ I sedmý a Motorsport Klub Hošťálkovice devátý.

Oslabení slovenského Trophy Teamu


Na třetím speciálním testu Jahodná v hustém lese skončil člen slovenského Trophy týmu Marek Haviar. "Spadl a zlomil si ruku i nohu a musel pro něj přiletět vrtulník," informuje manažer týmu KBS ÚAMK Unhošť Ladislav Krupička.

K průběhu dne Krupička uvádí ... "Dopoledne bylo příznivé polojasno, ale na poslední test klubovým týmům začalo mrholit a déšť postupně sílil. Všechny Trophy týmy už měly odjeto, ale klubáci se zapotili zejména při přezouvání obou pneumatik. Kuba Horák navíc měnil olej v motoru. Po dvou dnech je dobré olej vyměnit vždycky i preventivně, když je na to čas."

 Své svěřence Krupička hodnotí ...  "Jedeme dobře jako tým, jezdce i motorky musíme šetřit. Honza se  probral v dobré pohodě, je nejmladší a je to znát. I když ve třetím testu v Jahodné startoval v okamžiku, když řešil vrtulník převoz Haviara do nemocnice, porazil i hodně rychlé Holanďany. A skončil v něm druhý šest vteřin za Švédem Johanssonem. I Víťa se  prosadil na pomyslnou bednu v rychlostce. Na něm i Kubovi je znát únava víc, kromě toho mají oba při své desáté Šestidenní zdravotní problémy. Víťu trápí zánět v zápěstí. Tvrdil, že celou vložku odjel bez ruční brzdy, jak nemohl pro bolest sáhnout po páčce. Když jsem mu řekl, jak dobře si vedl, docela se divil. Kubovi zase tuhnou paže. S tím se potýká už delší dobu. Nevymlouváme se ale, protože tady trpí skoro všichni. Podle mě je teď na Slovensku nejnáročnější Šestidenní za poslední desetiletí, možná i déle."

Motocyklová Šestidenní, týmový závod v enduru
Košice 10. září 2015 ... po čtvrtém dnu

Zrcadlo výsledků ...

Světová trofej ...  1. Austrálie 16:02:29,99, 2. Itálie -15:34,26, 3. Finsko -29:36,25, ...5. ČR (Hádek, Helmich, Kadleček, Markvart, Romančík, Toman) -43:18,44.
Juniorská trofej ... 1. Austrálie 9:49:40,73, 2. Švédsko -10:55,74, 3. USA -15:28,39, ...9. ČR (Hroneš, Kučera, Kulhánek, Živný) -44:08,24.
Kluby ...  1. VAMC Drie Musketiers 11:02:11,21, 2. Team Ostra Elite -3:10,77, 3. KBS ÚAMK Unhošť (Balaš, Horák, Kuklík) -5:40,68, ...6. BMT Gottbros Europe (Z. Gottvald, M. Gottvald, Hostinský) -24:21,85, 7. EnC Racing CZ 1 (Klimeš, Šefr, Engel) -26:12,57, 9. Motosport Klub Hošťálkovice (Borák, Císař, Slischka) -29:32,37.
 
(ps, ÚAMK,  Sportovnilisty.cz, Foto: Ladislav Krupička)