Volejbaloví Lvi mají jasný cíl. Do bojů o zlato by je měl dovést argentinský trenér Barrial


Pražští Lvi na jaře 2022 dokráčeli až do finále volejbalové extraligy. Od historického titulu je dělily jen dva body v tiebreaku rozhodujícího pátého klání. I v nové sezóně  je jejich cílem boj o nejvyšší příčky. Do něj by je měl dovést nový argentinský kouč Juan Manuel Barrial.

Argetinec  v roli trenéra spolu s dalšími třemi muži v tričkách pražských Lvů  se zúčastnil setkání s píšícími a natáčejícími novináři a  fotografy  na setkání, které se uskutečnilo 103 hodin před prvním utkáním v Praze v libeňské hale.Jak říkám...

„Bude velmi přínosné, pokud budeme mít ve svém středu někoho, kdo je napojený na zahraničí. Tím se nám rozšíří možnosti a budeme mít přímé vztahy na další hráče. Zároveň získáme know-how od dalších zkušených lidí, což nás obohatí,“ vysvětlil letní změnu na trenérském postu prezident a hlavní mecenáš Lvů Tomáš Janeček, jenž se rozhodoval mezi čtyřmi kandidáty a zaujala ho Barrialova chuť „dát klubu všechno“ i to, že je pro něj volejbal „vášní“.

Kostra kádru zůstala pohromadě. Zásadnější změny se týkaly postů univerzála a blokaře. Na prvním by se měl stát jedničkou osmadvacetiletý kanadský reprezentant Casey Schouten, který měl nabídky z Česka i Řecka, ale rozhodl se pro Česko.

Jak říkám...

„Rozhodl můj celkový pohled na klub a jeho fungování. Líbilo se mi jeho týmové pojetí volejbalu. Navíc jsem znal osobně některé kluky. Praha je kosmopolitní město, mé partnerce nabízí daleko lepší možnosti pro nalezení práce. V Českých Budějovicích narážela na jazykovou bariéru,“ uvedl Kanaďan Casey Schouten při zahájení přípravy, aby po měsíčním trénování dodal ...

„V Praze jsme se zabydleli. Kabina mě přijala bez problémů. Jsem od přírody optimista, tlak si nepřipouštím. Od nové sezony očekávám vítězství. Co taky jiného.“

Blokaře Fynna McCarthyho a Valerije Toduu doplnil šestadvacetiletý Čech Martin Tibitanzl.

Jak říkám...


„V Ústí jsem hrál šest let a zapustil v něm kořeny. O přestupu jsem se radil s partnerkou. Nijak mi nebránila. Sama říkala, že by ráda změnila prostředí. Jde o šanci pro nás oba někam se posunout,“ líčil Tibitanzl, kterého překvapily některé tréninkové metody.

„Především pojetí posilovny od kondičního trenéra Petra Růžičky. Používám teď svaly, které jsem předtím snad ani neměl,“ řekl se smíchem.

První extraligové utkání sehrají Lvi 25. září 2022 od 17 hodin v Unyp areně v Praze ve Vysočanech v místě, které je známé spíše jako Podvinný Mlýn. Soupeři jim budou volejbalisté Aero Odolena Voda. Také v nové sezóně  se mohou fanoušci těšit na doprovodný program včetně populárních patronů zápasu pocházejících ze sportovního, kulturního či byznys světa.

Jak říkám...

„Tento model se osvědčil. Loni pro nás bylo ctí uvítat olympioniky kalibru Lukáše Rohana, Petra Frydrycha nebo Elišky Březinové. Vážíme si toho, že svá jména spojili s naším klubem,“ poděkoval  tiskový mluvčí Lvů David Nejedlý.

Opravdovým svátkem bude pro příznivce Lvů CEV Cup. Los jim přál podobně jako třeba fotbalové Viktorii Plzeň. Jejich protivníky v osmifinále druhého nejprestižnějšího evropského poháru budou hráči z věhlasné SuperLegy You Energy Volley Piacenza. Italové si mohou dovolit skutečné světové hvězdy, ať jde o olympijského vítěze z Tokia Francouze Antoinea Brizarda, šampiona z Ria Brazilce Lucarelliho Souzu či vicemistra světa Kubánce Robertlandy Simóna.

Jak říkám...

„Oproti loňsku ještě posílili. Přišel kubánský smečař Yoandy Leal, který hrál loni v Civitanově,“ připomněl kapitán Lvů Jakub Janouch.

„Nebudeme mít co ztratit. Budou to pro nás velké dny. Na italské půdě se nehraje každý rok,“ zmínil kouzlo haly PalaBanca, která pojme 3700 (horkokrevných) diváků.

Tyto duely  však budou na programu až 8. listopadu 2022 (PalaBanca) a 15. listopadu 2022 (Praha). Do té doby sehrají Lvi devět střetnutí v nejvyšší domácí soutěži.

Jak říkám...

„Samozřejmě znám cíle, které určil prezident. Znovu postoupit do finále a pokusit se ho vyhrát,“ neskrýval Juan Manuel Barrial.

V přípravě Lvi sehráli osm duelů s bilancí 4 výhry a 4 prohry, na turnaji ve francouzském Chaumont obsadili vynikající druhé místo.  pochvaloval:

Jak říkám...

„Věřím, že budeme hrát velmi dobrý volejbal,“ chválil přístup hráčů i jejich výkony kouč  Barrial.

Soupiska Lvů pro sezonu 2022/23
nahrávači:  Jakub Janouch (Česko), 32 let *  Ivan Pliasetskyi (Ukrajina), 25 let

blokaři:  Valerii Todua (Ukrajina), 30 let * Fynn McCarthy (Kanada), 22 let * Martin Tibitanzl (Česko), 26 let

univerzálové:  Casey Schouten (Kanada), 28 let * David Kollátor (Česko), 19 let

smečaři:  Luke Smith (Austrálie), 32 let * Tomáš Kriško (Slovensko), 33 let * Daniel Čech (Česko), 25 let * Jan Vodička (Česko), 21 let

libera: Milan Moník (Česko), 34 let  * Matěj Šálek (Česko), 19 let

Zápasy Lvů v CEV Cupu
8. listopadu 2022 v 17.00 hodin  Piacenza – Lvi (PalaBanca)

15. listopadu 2022 v 17.00 hodin  Lvi – Piacenza (Praha)

Domácí utkání Lvů v základní části extraligy *)*) termíny i časy se mohou měnit

25. září 2022 v 17.00 hodin   Lvi – Odolena Voda

1. října 2022 v 18.00 hodin  Lvi – České Budějovice

9. října 2022 v 16.00 hodin Lvi – Ostrava

16. října 2022 v 16.00 hodin  Lvi – Zlín

22. října 2022 v 18.00 hodin Lvi – Benátky

6. listopadu 2022 v 16.00 hodin  Lvi – Beskydy

21. listopadu 2022 v 18.00 hodin  Lvi – Ústí nad Labem

11. prosince 2022 v 15.30 hodin Lvi – Příbram

14. ledna 2023 v 18.00 hodin Lvi – Kladno

28. ledna 2023 v 18.00 hodin Lvi – Karlovarsko

11. února 2023 v 18.00 hodin Lvi – Liberec

2. března 2023  v 18.00 hodin Lvi – Brno

Všechny zápasy se uskuteční v Unyp areně – Kovanecká 27, Praha 9 - Libeň.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde.
(Petr Skála podle tiskové zprávy pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)