Tucet a jeden obrázek z pěkného uvolněného odpoledne z kvalifikace ME ve vodním slalomu v Troji

Vodní slalomáři byli při kvalifikaci na pražském ME bezchybní. Do semifinále totiž postoupili  všechny české kajakářky i kajakáři, ale i kanoisté a kanoistky.

Na dopolední kvalifikační jízdy, ze kterých postoupily všechny lodě s českými vodními slalomáři a slalomářky v pátek 18. září 2020 na mistrovství Evropy v Praze-Troji navázali odpoledním kvalifikace kajakářky a kanoisté. Tentokrát šlo o postup do  semifinále a finále, která se pojedou až v neděli 20. září 2020. I tady podobně jako dopoledne postoupily všechny české lodě.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Z kajakářek byla nejrychlejší z Češek  Kateřina Kudějová, která i se dvěma trestnými doteky dojela na třetím místě.

První seniorský start na šampionátu, jakým je pražské ME, se povedl nejmladší z Češek ve startovním poli Antonii Galuškové, která se kvalifikovala ze sedmého  místa, coby druhá mezi českými závodnicemi.

Veronika Vojtová i se třemi trestnými doteky skončila jedenáctá.

Loňská šampionka Amálie Hilgertová skončila sice až dvanáctá, leč přesto postoupila do semifinále.

Mezi kanoisty byl nejrychlejší a proto v kvalifikaci první Lukáš Rohan.