Sklizeň z ME - tři zlaté: Satková, Prskavec, hlídka žen C1 a dvě stříbrné: Fišerová a hlídka mužů K1

Ve finále kanoistek na mistrovství Evropy ve vodním slalomu startovaly všechny tři  české lodě a dopadly výborně. Mistryní Evropy se stala Gabriela Satková, druhá dojela favorizovaná Tereza Fišerová, která si svým výsledkem zajistila účast na olympiádě v Tokiu. Třetí  české kanoistce Tereze Kneblové se finalová jízda nevydařila a skončila šestá.

Na startu finále mistrovství Evropy ve vodním slalomu  byli v sobotu 19. září 2020 rovněž všichni tři  favorizovaní kajakáři, ale jen jeden z nich mohl vyhrát. Vítězem se stal   Jiří Prskavec, který  vyhrál už počtvrté titul mistra Evropy.  Vít Přindiš a Vavřinec Hradilek na medaili nedosáhli.

Praha   19. září 2020

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu

Muži  K1: 1. Prskavec (ČR) 97,97 (0 trestných sekund), 2. Kauzer (Slovin.) -0,52 (0), 3. Polaczyk (Pol.) -1,09 (0), 4. Hradilek -1,55 (0), ...6. Přindiš -2,27 (2), v semifinále 28. Maslaňák (všichni ČR)

Muži 3xK1: 1. Francie (Neveu, Burgi, Madore) 110,93 (0), 2. ČR (Prskavec, Přindiš, Hradilek) -1,45 (4), 3. Švýcarsko -3,21 (0).
Ženy C1: 1. G. Satková 121,75 (0), 2. Fišerová (obě ČR) -0,30 (0), 3. Priouxová (Fr.) -8,28 (0), ...6. Kneblová (ČR) -15,50 (4).

Ženy 3xC1: 1. ČR (Fišerová, G. Satková, Kneblová) 139,11 (0), 2. Slovinsko -24,96 (8), 3. Francie -71,33 (64).