Kajakářky Česka přidaly na ME titul mistryň v hlídkách, ale kanoisté skončili čtvrtí

Celý evropský šampionát ve vodním slalomu v Praze-Troji završily v neděli 20. září 2020 týmové závody hlídek kajakářek a kanoistů. Kajakářky zvítězily a staly se mistryněmi Evropy pro rok 2020. Kanoisté však dlouho čekali na oficiální výsledky, kdy se kontrolovaly bezdotykové průjezdy závodníků brankami, aby nakonec skončili s padesátivteřinovou penalizací těsně pod stupni vítězů, čtvrtí.

Trojice Kateřina Kudějová, Veronika Vojtová a Antonie Galušková posbírala všechny síly a zvítězila v týmovém závodě hlídek.

„Vymyslely jsme si tam trošku kličky, celé jsme to vymyslely dobře a jely v pohodě,“ prozradila taktiku  čerstvá individuální mistryně Evropy Kateřina Kudějová, která tak získala druhou zlatou medaili.

„Neberu to jako náplast ze individuální závod. Sice je skvělé, že jsme ještě s Toničkou Galuškovou jely takhle poprvé a rovnou to vyhrály, ale já jsem spokojená s oběma závody,“ komentovala závod Veronika Vojtová, která v předchozím závodě jednotlivkyň skončila pátá.

„Neděle je dobrej den, takže za mě to bylo skvělé,“ prozradila své pocity Antonie Galušková

Za Češkami druhé skončily Francouzky ve složení Camille Prigent, Lucie Baudu a Marjorie Delassus. Třetí pak Rakušanky v sestavě Corinna Kuhnle, Nina Weratschnig a Antonia Oschmautz.

Rychlou jízdu předvedli i čeští kanoisté, kteří ovšem dlouho po dojetí museli čekat  na oficiální výsledky. Bohužel však  spadli na čtvrté místo.  Z videa jim totiž rozhodčí připsali padesátivteřinovou penalizaci na brance č. 6, a to českou trojici odsunulo na bramborovou pozici.

Praha 20. září 2020

Kanoistika

Praha - Mistrovství Evropy ve vodním slalomu

Muži 3xC1: 1. Slovinsko (Savšek, Božič, Lenarčič) 120,43 (2), 2. Irsko -15,40 (8), 3. Polsko -30,15 (12), 4. ČR (Rohan, Heger, Chaloupka) -58,01 (54).
Ženy  3xK1: 1. ČR (Kudějová, Vojtová, Galušková) 139,64 (4), 2. Francie -1,03 (8), 3. Rakousko -5,83 (8).

SportovniListy.cz rovněž napsaly ...

Sklizeň z ME - tři zlaté: Satková, Prskavec, hlídka žen C1 a dvě stříbrné: Fišerová a hlídka mužů K1

(ps, SportovniListy.cz, Kanoe.cz, foto: Petr Skála)