V Zimní lize Dukla porazila Jablonec, když poletovaly nad Počernicemi sněhové vločky

Jedním z největších favoritů skupiny A 25. ročníku fotbalové Zimní Tipsport ligy byly 8. ledna 2022 ještě hodinu po poledni  fotbalisté Jablonce, ale hned v úvodní den skupiny hrané v areálu Xaverova v Horních Počernicích se  urodilo překvapení, když Severočeši totiž podlehli druholigové Dukle 2:3. Bylo to jediné zaváhání prvoligového klubu v sobotním programu turnaje.

Druhý zápas xaverovské skupiny začal pěkně zostra, a kdo se z diváků zpozdil o deset minut, přišel o dva góly. Už v šesté minutě vedla Dukla zásluhou Adedirana, o čtyři minuty později srovnal Ikaunieks.
Utkání fotbalistů slavného pražského klubu, za který nyní hrají synci slavných sportovců třeba ti s příjemním Rada, Šebrle, Kozel s neméně slavnými fotbalistami z Jablonce, kteří ve svých řadách mají bývalé reprezentanty jako například Hübschmana nebo Pilaře,  sledovalo několik desítek diváků, kterým nevadilo, že chvílemi nad počernickým trávníkem poletovaly sněhové vločky. Pak se stalo, že ve 22. minutě   Bim vrátil Pražanům vedení a to nebylo všechno. Do poločasu totiž dala Dukla ještě třetí gól, když ve 45. minutě potrestal hru proti pravidlům  brankáře Hrubého na Holíka z penalty Buchvaldek.

Do druhé půle poslali oba trenéři téměř dvě čerstvé jedenáctky ovšem brankáře Hrubého a Radu nechali na svých pozicích.  Fotbalisté Jablonce se téměř po celou dobu druhé půle usadili na polovině soupeře, ale  borci z Jablonce dokázali  jen zkorigovat na 2:3 v 75. minutě Nykrínem. Dukla si  výhru uhájila a získala oprávněně tři body do celkové tabulky turnaje.

Praha 8. ledna 2022

Tipsport liga - skupina A

Jablonec – Dukla 2:3 (1:3)

Branky: 10. Ikaunieks, 75. Nykrín – 6. Adediran, 22. Bin, 45+1 Buchvaldek z penalty.

Jablonec, 1. poločas: Hrubý – Holík , Martinec (7. Zelený), Kubista, Krob – Hübschman – Pleštil, Kratochvíl, Werani, Pilař – Ikaunieks. 2. poločas: Hrubý – Štěpánek, Martinec, Zelený, Surzyn – Považanec – Malínský, Vaníček, Smejkal, Nykrín – Ali-Abubakar.

Dukla 1. poločas: Rada – Ludíček, Piroch, Konan, Souček – Peterka, Barac, Hrubeš, Bin, Buchvaldek – Adediran. 2. poločas: Rada – Matoušek, Kulhánek, Konan, Kovernikov – Hrubeš, Jeřábek, Kozma, Šebrle – Kozel – Hodek.

(Petr Skála s využitím zprávy z webu tipsport-liga.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)