V O2 aréně po mnoha týdnech opět zazněla písnička Pátá. Sparta - Mladá Boleslav 6:2

Diváci v O2 aréně si po čase opět vyslechli písničku Pátá, která se v místě děje už dlouho nehrála, protože zní jen tehdy, když hokejisté Sparty dají v utkání pátou branku. Kdyby někdo nazpíval písničku Šestá, tak ji mohli divákům v O2 aréně v úterý 18. února 2020 klidně  pustit.

Hokejisté Sparty Prahy totiž porazili v předehrávce 47. kola extraligy Mladou Boleslav 6:2. Navíc šlo již o čtvrtou výhru Pražanů nad středočeským Bruslařským klubem v této sezoně. Na výhře Sparty se s pěti body za branku a čtyři asistence podílel Lukáš Pech a dvěma  góly sparťanský  kapitán Michal Řepík.

Sparta se ujala vedení již v páté minutě, kdy brankáře  Peterse překonal Řepík, pro něhož to byla již  dvacátá branka v sezoně. Do konce úvodní třetiny se však již skóre nezměnilo.

Na začátku druhé třetiny dal po Pechově přihrávce druhou branku  Kudrna a ve 29. minutě přidal další gól  Řepík, který prostřelil Peterse po Pechově přihrávce trefou pod břevno, jestli se tak i v hokeji označuje horní trubka branky.

Boleslav měla plno příležitosti snížit vedení Sparty, ale nevyužila ani  75 sekund dlouhou číselnou převahu, kdy hrála v pěti na tři Pražany v poli.

Jak se říká, nedáš, dostaneš a tak z protiútoku skóroval Lukáš Pech a Sparta vedla 4:0. Druhá třetina prostě Spartě vyšla, vždyť na tři góly ve druhé části hry stačilo pět střel.

Hosté sice snížili, ale žádné drama to nezpůsobilo.  Při přesilovce  šest na tři  další branku Sparty vsítil  Sukeľ. Hosté sice  snížili, leč poslední branku dala Sparta, konkrétně  Dvořáček.

Jak říkám

"Výsledek je jednoznačný, ale několikrát nás podržel brankář a byli jsme efektivnější v zakončení. Proměnili jsme nabídnuté šance, ale hráli jsme hodně minut v oslabení," řekl po utkání kouč Sparty Josef Jandač

"Sparta byla jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrála. Dnes zápas ovládala od začátku do konce a my jsme tahali za kratší konec. Spartu jsme přestříleli, ale výsledek 6:2 hovoří jednoznačně pro ni," konstatoval trenér Mladé Boleslavi  Radim Rulík.

Praha 18. února 2020

Tipsport extraliga 2019/2020   46.  kolo

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Řepík (Pech), 22. A. Kudrna (Pech, Buchtele), 29. Řepík (Pech), 38. Pech (M. Forman, Blain), 50. Sukeľ (Jurčina, Pech), 59. Dvořáček (D. Vitouch) - 43. R. Zohorna (A. Zbořil, L. Kašpar), 54. Bičevskis (J. Stránský, Bernad) *  Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Komárek, Rampír * Vyloučení: 9:7 * Využití: 2:2 * Diváci: 8373.

Sparta Praha: J. Sedláček - Blain, Kalina, Košťálek, Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Jurčina - Řepík, Sukeľ, Rousek - M. Forman, Pech, Buchtele - A. Kudrna, V. Růžička, Říčka - T. Pšenička, D. Vitouch, Dvořáček. Trenéři: Hořava a Jandač.

Mladá Boleslav: Peters - Ševc, Hrdinka, Pláněk, Dlapa, Fillman, Hrbas, Bernad - Klepiš, A. Zbořil, Skalický - D. Šťastný, Jeglič, R. Zohorna - L. Kašpar, Bičevskis, Lunter - P. Kousal, O. Najman, J. Stránský. Trenéři: Rulík a Patera.