V Lisabonu na ME Champioship v olympijských sedmičkách v ragby Češky skončily páté a Češi osmí

Skvělého úspěchu dosáhly české ragbisty  poslední červnový víkend v Lisabonu  na prvním ze dvou dvoudenních turnajů mistrovství Evropy Champioship v olympijských sedmičkách. V utkáních ve skupině A sice Češky prohrály s Polskem 0:41 a s Francií 7:45, ale zvítězily nad Walesem  29:10 a Belgií 10:7. V rozhodujícím duelu o konečné umístění pak Česko porazilo Španělsko 14:12 a tím za celkové páté  místo získaly 12 bodů do žebříčku  Champioship. Turnaj v portugalské metropoli vyhrály Polky, které porazily ve finále Skotsko 19:15. V utkání o třetí místo vyhrála Francie nad Irskem 33:7. Skupina A, ve které hrálo také Česko, byla zdá se silnější než skupina B, neboť čtyři utkání z pěti o konečné umístění vyhrály ragbistky právě ze skupiny A. O celkovém prvenství Polek tak vlastně rozhodl už výsledek mezi Francií a Polskem ve skupině, ve kterém Polky vyhrály nad ragbistkami ze země gaského kohouta 28:24 a dostaly se do finále.
Nejvyšší kontinentální soutěž   Champioship v olympijských sedmičkách bude pokračovat podobným turnajem, který se hraje 2. a 3.  července 2022 v Krakově.

Soutěž mužů se konala rovněž v Lisabonu, ale zápasy byly oproti utkáním žen časově posunuty do pozdějích hodin. I z tohotu turnaje mužů, ve kterém startovala rovněž česká reprezentace,  jsou známé všechny výsledky.

Muži Česka po porážkách ve skupině A se Španělskem 21:48, dále  s Portugalskem 0:26  a s
Belgií 17:24, vyhráli nad Gruzií 24:12. V utkání o konečné pořadí prohráli s Litvou 5:24 a za celkové osmé místo v konkurenci deseti účastníků získali do žebříčku dvoukolové soutěže šest bodů.

Turnaj mužů v Lisabonu vyhrálo Německo, které ve finále porazilo Skotsko 19:15. Třetí skončila Francie, která si poraila s Irskem 33:7.
I nejvyšší kontinentální soutěž   Champioship v olympijských sedmičkách mužů bude pokračovat podobným turnajem, který se hraje 2. a 3.  července 2022 v Krakově.

Utkání o  konečné umístění ...

Rumunsko - Wales  21:7 * Belgie - Německo 24:10 * Česko - Španělsko 14:12 * Francie - Irsko 33:7 *
Polsko - Skotsko 19:15.

Konečné umístění: 1. Polsko (20 bodů) , 2.  Skotsko (18 bodů) , 3.  Francie (16 bodů) , 4. Irsko (14 bodů), 5.  Česko (12 bodů), 6. Španělsko (10 bodů), 7. Belgie (8 bodů) , 8. Německo (6 bodů) ,  9. Rumunsko (4 body) , 10. Wales (3 body)

Muži ...  utkání českého týmu

Španělsko – Česko 48:21
Portugalsko – Česko 26:0

Česko - Belgie 17:24
Gruzie - Česko 12:24

Gruzie - Polsko 27:12 * Česko - Litva 5:24 * Francie - Portugalsko 43:12 * Itálie - Belgie 21:14 * Španělsko - Německo 7:21.

Konečné umístění:  1. Německo, 2. Španělsko,   3. Itálie (16 bodů), 4. Belgie (14 bodů) 5. Francie (12 bodů), 6. Portugalsko (10 bodů),    7. Litva (8 bodů) 8.  Česko (6 bodů), 9. Gruzie (4 body), 10. Polsko (3 body).

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Petr Skála podle zpráv na webu  Rugbyunion.eu pro SportovniListy.cz a ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)