Sparta se zase v derby s Pragou ujala Vysočanského poháru a ragbyové drama viděly Říčany

Čtvrté kolo ragbyové extraligy bylo úrodné  na položené pětky, kterých bylo položeno ve čtyřech utkáních celkem 36 a nejvíce 10 v Brně.

Na dvou hřištích hosté dokázali v jednom případě konkrétně ve vysočanském derby zvrátit skóre a ve druhém  utkání v Říčanech  málem rovněž také zvrátit skóre ve prospěch hostujícího týmu.

V Říčanech Středočeši totiž vedli už 25:0, ale pak stačilo hráčům Tatry pouhých  dvanáct minut, aby snížili náskok soupeře na rozdíl jediného  bodu 25:24. Naštěstí pro Říčany se Středočechům podařilo položit ještě jednu pětku, protože hráči Tatry za stavu 32:24 se také ještě jednou probourali do říčanského brankoviště s míčem v ruce a proměnili  navíc i následný kop. Tak se zrodilo těsné vítězství 32:31 pro Říčany, které tak nadále zůstaly neporažené a tím získaly do tabulky pět bodů, ale ani poražená Tatra neodcestovala ze stadionu Josefa Kohouta bez bodů, když  získala za pět položených pětek a těsnou prohru dva bonusové body.

Vysočanské derby Praga  - Sparta to bylo jiné kafe. Derby probíhalo za letošní rekordní návštěvnosti  diváků, kteří přišli na toto  sportoviště u Rokytky podívat se na pěkné ragby. Domácí  jej rozehráli ve svůj prospěch. V poločase totiž vedla Praga  10:8 a krátce po změně stran ještě 17:8, ale pak se rozjel sparťanský rychlík, který v  demolici obrany Pragy byl velmi čilý. Zdecimovaná  obrana Pragy chvíli hrající ve čtrnácti a oslabena ještě o zraněného Adama Hrníčka, párkrát jen sledovala záda sparťanských borců pokládající jednu pětku za druhou v pragováckém hájeném území. Sparta nakonec poskládala Pragovce v jejich brankovišti celkem šest pětek, zatímco Praga zůstala se třemi pětkami před bonusovým příspěvkem, který se pobírá až při čtyřech položených pětkách.

Návštěvy českých extraligových týmů pražské Slavie a polabské Přelouče na Moravě skončily pro české kluby katastrofou. Morava reprezentovaná Vyškovem a Dragonem Brno  vyhrála 2:0. A to není všechno. Vyškov zůstal s Říčany neporaženým týmem a Dragon Brno se odpoutal od chvostu tabulky.

Čtenář článků  na webu ceskeragby.cz nemusí být zrovna ragbyovým analytikem, pokud vůbec nějaké v Česku máme, aby dospěl k názoru, že o vítězi  jednokolové extraligy se rozhodne v duelu Říčany - Vyškov a o posledním týmu soutěže se rozhodne zase v duelu Slavie - Přelouč. Ale nepředbíhejme, zbývá odehrát ještě tři kola a to je celkem dvanáct utkání.    

 
  Praha, Říčany, Brno, Vyškov 9. října 2021


Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...