Ragbistky Tatry Smíchov jsou mistryněmi Česka 2022 v olympijských sedmičkách

V ragby se druhou květnovou sobotu předávaly letos první zlaté, stříbrné i bronzové  medaile s vročením 2022 a k tomu ještě pro vítěze náležící pohár. Šlo o republikový šampionát žen v olympijských sedmičkách, který byl rozvrstven do pěti na jaře odehraných turnajů tak, že  ten závěrečný byl  umístěný do Říčan.  Kousek za Prahou ve Středočeském kraji se tedy potvrdilo, že vítězem elitní série žen v sedmičkovém ragby, mistrovství České republiky, se staly hráčky Tatry Smíchov.

Pražský tým ovládl celý pětidílný seriál a vyhrál i závěrečný finální turnaj v Říčanech, kde ve finále porazil mimo soutěž hrající vídeňský Donau 21:5. Třetí  skončily hráčky Moravia Rugby, které zdolaly v duelu poražených semifinalistů pražskou Spartu 21:10.

Finále: RC Tatra Smíchov - RU Donau Wien 21:5

Pořadí pátého turnaje:  1. RC Tatra Smíchov. 2. RU Donau Wien, 3. Moravia Rugby, 4. RC Sparta Praha,  5. RC Mountfield Říčany,  6. RK Petrovice

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu  zde .

(Petr Skála podle zápisu STK a zprávy na webu Rugbyunion.cz, foto: Jiří Růžička)