Víte kolik skočí trénovaný králík do výšky a do dálky?

V rámci série veletrhů pořádaných druhý dubnový prodloužený víkend na výstavišti v Praze v Letňanech probíhaly v programu veletrhu zaměřeného na chovatele FOR PETS prezentace sportu, o kterém možná ani nevíte, že existuje.

Na Výstavišti v Letňanech na veletrhu FOR KIDS si můžete i zacvičit s členy Sokola

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Jde o sport králíků a jejich sportovní vyžití při akcích, kterým se říká Králičí hop.

První den veletrhu tu například chovatelky králíků předváděly, jak si jejich svěřenci vesele skáčou. Teprve ještě žákyně základní školy v Chotěboři Gabriela cvičila se svým Caesarem, který, když se mu zachce, dovede zvládnou laťku ve výšce 85 centimetrů a do dálky skočí i 160 centimetrů.

K českému rekordu má však daleko. Ten je totiž ve výšce podle Gabriely 100 centimetrů a 291 centimetrů v dálce.

Co dáváte závodníkovi za odměnu, když se předvede jako soutěživý skokan?

"On je docela ješitný, a tak, když překoná překážku, tuší, že něco dokázal a i pohlazení bere jako odměnu. Jinak z pochoutek asi ocení mrkev."

Jsou lepší v závodění králící nebo králice?

"To je asi jedno. Králík je možná více vytrvalý, ale samice se zase dokáže lépe při králičim hopu odrazit. To jsou mé zkušenosti, kterých nemám moc, neboť se svými králíky závodím teprve čtyři roky."

Může se také při králičím hopu fandit?

"To je dokonce zakázané a hluční fanoušci, pokud by na závody přišli, by byli pořadateli vyvedeni. Hluk v hledišti totiž králíkům spíše ometuje  jejich výkon."

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)