Pražské derby v Edenu skončilo plichtou. Slavia - Sparta 1:1

Fotbalisté Slavie Praha remizovali doma v Edenu v pražském derby se Spartou 1:1. Sparťanský tým dostal do vedení  až  v 80. minutě Benjamin Tetteh, ale ve třetí minutě nastavení srovnal střídající Petar Musa.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Branky začaly padat až po přestávce.  Benjaminovi  Tettehovi se to podařilo  ponejprv, když  v běžeckém souboji se strkal s Ladislavem Takácsem, který se ovšem srazil s gólmanem Ondřejem  Kolářem, a tak se stalo, že  Benjamín v rudém dresu klidně doklepl míč do prázdné branky. Jenže rozhodčí Pavel  Franěk sparťanský gól po konzultaci s videorozhodčím právě z důvodu  faulu hostujícího útočníka neuznal.

Jenže v 80. minutě se už Tetteh trefil správně. Sparťanský útočník z Ghany sice nemluví česky, ale s kapitánem Dočkalem si ve správném čase docela rozuměl. Ten mu  totiž  poslal míč přesně k noze, on jej pak výborně zpracoval a  ve spolupráci se soupeřem Takácsem a jeho  teče  Tettehova  trefa překonala brankáře Slavie Ondřeje Koláře.

Leč to nebylo všechno. Ve třetí minutě nastavení si střídající Peter Musa naskočil na přímý kop od Jana Bořila a hlavou překonal do té doby nulu držícího Milana Heču. Chorvatský útočník tak rozjásal Eden, jelikož se zasloužil, že červenobílí tak se štěstím uhájili domácí ligovou neporazitelnost, ale zato poprvé v této sezoně v Edenu v nejvyšší soutěži ztratili body.

Praha 8. března  2020

FORTUNA:LIGA    čtyřiadvacáté kolo

Slavia Praha - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 90.+3 Musa - 80. Tetteh. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kříž - Pechanec (video). ŽK: Traoré, Olayinka, Musa, Bořil, Vlček (vedoucí mužstva) - Krejčí, Štetina, Dočkal. Diváci: 19.370 (vyprodáno).

Slavia Praha: Kolář - Coufal, Takács, Kúdela, Bořil - Traoré, Ševčík - Masopust (82. Hellebrand), Stanciu (82. Hilál), Olayinka - Tecl (71. Musa). Trenér: Trpišovský.

Sparta Praha: Heča - Vindheim, Štetina, Hancko, Frýdek - Plavšič (76. Hanousek), Sáček, Dočkal, Krejčí (53. Mandjeck), Hložek - Tetteh (86. Kozák). Trenér: Kotal.

(ps. SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)