Pražské derby fotbalistů Ďáblice s Březiněvsí mělo náboj a rekordní návštěvnost

Nádherné  počasí v neděli 4. června 2023 a rekordní návštěvnost, nástup dětí z přípravek obou týmů, včetně zápasu, který vyplnil přestávku, kotle obou táborů a od začátku řízný fotbal. Březiněvští byli nažhaveni oplatit ďáblickým podzimní prohru 3:0. Derby směřovalo k nerozhodnému výsledku 1:1, ale v 95 minutě nastalo rozuzlení a nastaly ďáblické mohutné oslavy 2:1.

V začátku prvního poločasu byli aktivnější a nažhavenější březiněvští i když z přímého kopu otevřel skóre nádhernou střelou Michal Kropík "Kropajz" a to již ve 4 minutě zápasu. Tím tlak hostů nabíral na obrátkách a v několika případech branku domácích excelentními zákroky ochránil brankář domácích Chrobok přezdívaný od dob bulharského trenéra Bojeva "Hroby".  První poločas skončil 1:0 pro domácí tým a na hřiště se přesunuly přípravky ročníku 2014 obou týmů k exhibičnímu utkání.

Druhý poločas pomalu březiněvským docházely síly a aktivnějším týmem byly Ďáblice, které měli několik vyložených šancí včetně toho, že se domácí dožadovali penalty, ale rozhodčí ji neodpískal. Nicméně v 85 minutě hosté vhazovali blízko rohovového praporku aut, který po několika odrazech doputoval až k nepokrytému hostujicímu Fialovi, který byl sám u zadní tyče, a bylo srovnáno na 1:1. Šok pro domácí, ohromná radost pro soupeře a vše vypadalo, že zápas dospěje k remíze. Nicméně s ohledem na občerstvovací pauzu a další prodlevy zápas dospěl do 95 minuty, kdy Byrkovych Mihal  "Miháj" dobíhal dlouhý míč, který chtěl mít také brankář hostujících vybíhající až na hranici vápna, ale míč neměl ani jeden z nich a naopak se srazili a míč do prázdné branky uklidil Per Nebeský  "Nebíčko" a následně vypukly ohromné oslavy domácích, protesty hostů, ale tím zápas skončil 2:1 a nastaly bouřlivé oslavy a to až do pozdních nočních hodin. Celková návštěvnost derby mimo malých dětí se vyšplhala se k 400 návštěvníkům, což by měl být rekord, který areál SK Ďáblice (Čapí aréna) desetiletí nezaznamenal, a tak patří ohromné díky fanouškům obou týmů, kteří dorazili a podpořili své týmy a taky přípravkám obou týmů včetně trenérů.

Jiří Černý, trenér Muži A: Nádherný zápas s ohromnou kulisou diváků, kdy jsme zápas zvládli takticky i když v prvním poločase jsme několikrát propadli v obraně, ale pomohla nám rychlá první banka a zákroky našeho brankáře. Druhý poločas jsme pak byli lepším týmem, měli jsme více držení míče a více šancí. Za mě remízový zápas, ale 95 minuta rozhodla.

Jan Ondrůšek, kapitán Muži A:  Derby se vším jak má vypadat derby sousedních týmů. Heclý zápas, hodně fotbalových šancí, nevraživost některých hráčů, neodpískaná penalta, super kulisa diváků, včetně hráčů z mládežnických týmů, kteří při vstřelené brance v 95 minutě na nás naskákali a pak s námi slavili vítězství. Moc děkujeme za podporu!

(red,sportovnilisty.cz,skdablice.eu,foto:skdablice.eu)