V O2 aréně o výhře hokejistů Sparty rozhodla druhá třetina ... Sparta Praha - Vítkovice 5:3

Hokejisté Sparty vyhráli v dalším zápase nejvyšší hokejové soutěže před vlastními diváky nad Vítkovicemi 5:3. Vítězství Pražanů však nebylo vůbec snadné.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Hosté vedli po čtvrhodině hry 1:0 a s příznivým skorem šli i do šaten. Rozhodující třetinou byla ta druhá.  Domácímu týmu se podařilo srovnat  sice až teprve po půlhodině hry, jenže Vítkovice se opět dostaly  krátce poté do vedení - 1:2. Ovšem v posledních  dvou minutách druhé třetiny došlo k rozhodujícímu zvratu skore. Nejdříve kapitán Michal Řepík vyrovnal - 2:2 a autor první branky Robert Říčka dal  další  důležitou branku - 3:2. Bylo hodně kuriozní, že všechny tři branky Sparty padly zrovna na straně haly, kde jsou diváci soupeřova kotle.

Na padesátou minutu třetí třetiny bude hodně dlouho vzpomínat teprve osmnáctiletý hráč Sparty David Vitouch, který vsítil po parádním průniku obranou Vítkovic svoji premiérovou branku - 4:2.
Hostům se sice ještě podařilo dostat do hry třetí brankou 5:3, ale při hře bez brankáře dal pátou branku Sparty do prázdné klece Vítkovic Košťálek - 5:3.

Jak říkám ...

"Na začátku byl soupeř lepší a jednoznačně hladovější, protože bojuje o bytí a nebytí, zatímco my, v komfortní zóně, jak se dlouhodobě pohybujeme nahoře, jsme hráli z ruky a nebylo to ono. V první třetině jsme měli čtyři střely na branku. O první přestávce jsme si k tomu něco řekli a ve druhé třetině se to projevilo. Hra se vyrovnala a i díky přesilovkám jsme soupeře chvílemi přehrávali. Nevytvořili jsme si ale výrazný náskok, soupeř šel do toho na risk a výsledek jsme bránili. Pro diváka zajímavý zápas, pro nás trenéry stresující. Za nás se šťastným koncem. Určitě si k tomu něco řekneme a na něco se podíváme, protože náš výkon celých 60 minut nebyl ono. Byly části, kdy jsme hráli dobře a naopak kdy nás soupeř přehrával," řekl za lavičku Sparty Praha Jaroslav Nedvěd.

"Náš tým bojoval, dřel. Vůbec to nevypadalo, že bojuje tým z prvního místa tabulky proti týmu, který je na spodku. Věřili jsme, že můžeme vyhrát a i průběh zápasu ukázal, že by to tak mohlo být. V podstatě tři asistence u branek soupeře znemožnily to, abychom nějaký bod získali. Domácí takhle získali tři body," prohlásil po utkání kouč Vítkovic Mojmír Trličík.

Praha  10. ledna  2020

Tipsport ELH     ... pětatřicáté  kolo

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 31. Říčka (Forman, Pech), 38. Řepík (Blain), 40. Říčka (Forman, Kudrna), 50. Vitouch (Košťálek, Dvořáček), 59. Košťálek - 15. Bukarts (Roman), 36. Š. Stránský (Indrák), 51. Indrák (Roman, Trška). Rozhodčí: Hradil, Šindel - Hlavatý, Špringl. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 7064.
Sparta Praha: Machovský - Kalina, Blain, Jurčina, Piskáček, T. Dvořák, Košťálek, Poizl - Řepík, Tomášek, Smejkal - Pšenička, Rousek, Kudrna - Forman, Pech, Říčka - Dvořáček, Sukeľ, Vitouch. Trenér: Krupp.
Vítkovice: M. Svoboda - Trška, Výtisk, D. Krenželok, Štencel, R. Černý, Kvasnička, L. Kovář - Lakatoš, Roman, Bukarts - Indrák, Š. Stránský, Schleiss - Mallet, Veselý, Dej - Razgals, Werbik, T. Kubalík. Trenér: Trličík.

Podívejte se na obrázky z hokejového utkání Sparta - Vítkovice 5:3

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)