Startuje druhý ročník Czech target sprint open

V úterý 3. září 2019 bude na sportovním hřišti ZŠ T. G. Masaryka v Praze v Holešovicích odstartován druhý ročník seriálu závodů Czech Target Sprint Open , který organizuje Sdružení sportovních svazů České republiky.

Target Sprint, i přes to, že se jedná o mladou sportovní střeleckou disciplínu, která u nás ještě není v širokém povědomí, si ale získal velkou oblibu mezi žáky základních škol v Praze a ve Středočeském kraji. Prvního ročníku Czech Target Sprint Open se zúčastnilo bezmála 2000 dětí, žáků 38 základních škol. Finálových závodů v Praze (6. června 2019) a v Čáslavi (18. června 2019) se pak zúčastnilo více než 300 medailistů ze školních kol.

I ve druhém ročníku soutěže se budou 4 hlavní závodní kategorie, ve kterých se bude soutěžit o postup do červnového finále. Závodit tak budou především žáci 7. a 8. tříd základních škol nebo studenti sekund a tercií gymnázií.

Také ve školním roce 2019/2020 je zájem  Target Sprint, který v sobě kombinuje běh na střední vzdálenost (3 x 400 m) a střelbu za laserové/vzduchové pušky, co nejvíce představit i veřejnosti. Například v sobotu 5. října 2019 si budou moci v Target Sprintu zazávodit zájemci v Novém Strašecí (okr. Rakovník), kde bude připravený odpolední závod pro veřejnost.

Kompletní přehled nejen školních závodů, ale i dalších akcí, kde se představí seriál Czech Target Sprint Open, naleznete na webu zde, kde se pravidelně aktualizuje kalendář plánovaných akcí.


(dm,  Sdružení  sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: targetsprint.cz)