Sedm branek v Lize mistryň vidělo přes pět tisíc diváků v Praze v Edenu Slavia - Arsenal 2:5

Fotbalistky Slavie Praha ve středu 16. října 2019 podlehly v Praze v  Edenu v prvním utkání osmifinále Ligy mistryň silnému Arsenalu 2:5. Nepříznivě se vyvíjející  skóre korigovaly Pražanky až v závěru zápasu Kateřina Svitková a Mia Perssonová.

SportovniListy.cz byly na mistě děje ...

Slávistky se proti Arsenalu postavily odhodlaně, ale soupeřky jim moc šanci  do doažení skore 0:5 moc  neposkytly.

Hráčky hostí se dokázaly prosadit ve 24. minutě, kdy se do samostatného úniku  dostala Miedemová, která přesnou ranou k pravé tyči dostala Arsenal do vedení - 0:1.

O dvě minuty později navíc přidala útočnice anglického týmu další branku, když po zaváhání sešívané brankářky bez problému poslala míč do odkryté brány Slavie - 0:2.

Třetí gól Arsenalu  vsítila nezastavitelná Miedemová, která po povedené individuální akci Littleové dorazila míč do brány Slavie a do kabin se odcházelo za stavu 0:3.

Po změně stran  sešívané fotbalistky zapomněly za svými zády nezastavitelnou Miedemovou, která bez problémů proměnila přesný centr van de Donkové - 0:4. A bylo hůře.

V 57. minutě totiž ve vápně Slavie faulovala vracející se Mia Perssonová a z nařízeného pokutového kopu skorovala kapitánka angličanek Littleová - 0:5.

Slávistkám se však nakonec přeci jen podařilo skórovat, v 71. minutě po krásném uvolnění a přesném centru Michaely Khýrové rozvlnila síť za zády Peyraud-Magninové chladnokrevně zakončující Kateřina Svitková - 1:5!

Sešívané fotbalistky nepolevily a pokračovaly v náporu, díky kterému v samotném závěru utkání vsítila druhou branku Slavie Mia Perssonová, která z hranice vápna dorazila do odkryté brány hostí zakončení Petry Divišové - 2:5!

Další gól už ale bojující slávistky ve zbylých minutách přidat nestihly a v londýnské odvetě tak budou dohánět tříbrankové manko.

Praha 16. října 2019

Osmifinále Ligy mistryň

SK Slavia Praha - Arsenal FC 2:5  (0:3)

Branky: 71. Svitková, 86. Persson - 24., 26., 39. a 52. Miedema, 58. z penalty Little   * Diváci: 5248 *
Žluté karty:  Szewieczková, Persson * Rozhodčí: Antoniou
SK Slavia Praha:  Lukášová - Blackwood, Pincová, Necidová, Jarchovska - Svitková, Bartovičová, Persson - Divišová, Černá (76. Veselá), Szewieczková (60. Khýrová)
Arsenal FC: Peyraud-Magnin - Evans, Williamson (67. Quinn), Beattie, McCabe (67. Mitchell) - Nobbs, Wälti, Little - van de Donk, Miedema (76. Roord), Mead

(ps, SK Slavia Praha, SportovniListy.cz, foto: Jiří Růžička)