Na veletrhu HOLIDAY WORLD 2016 představí Čína i bojové sporty

Jubilejní 25. veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2016 bude plný novinek a zajímavostí z Čech, Moravy, Slezska, ale i z Číny, která se stala partnerskou zemí.

Devět dnů před zahájením se sešli pořadatelé veletrhu s novináři a bohužel i s těmi, kteří se za ně vydávají, aby jim v přeplněném sále jednoho hotelu sdělili aktuální novinky o veletržním podniku vstupujícím do jubilejního ročníku.

Z vystoupení hostů vyplynulo, že veletrh HOLIDAY WORLD 2016 a jej doprovázející další menší veletrhy nebudou jen výhradně o cestovním ruchu, ale i o gastronomii a rovněž o volnočasových a sportovních aktivitách. Proto se na stáncích a na jevištích  setkáte vedle hudebníků a dalších umělců, s kuchaři i se sportovci a s cestovateli. Bohatý program lze očekávat především ve Střední hale výstaviště, kde budou mít své velké stánky hlavní partneři - ten zahraniční Čína a tuzemský  Jihomoravský kraj.

SportovniListy.cz byly na místě děje...

Zbývá jen dodat, že Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD proběhne od 18. do 21. února 2016  na výstavišti v pražských Holešovicích. Veletrh slouží jak pro odborníky, tak i pro širokou veřejnost, kteří všichni dohromady  kromě informací o světě hledají i informace z Česka a o Česku. Jim k tomu  poslouží výstavní sekce nazvaná REGION WORLD, kde se bude prezentovat deset tuzemských a několik slovenských regionů. Těšit se lze i na 10. ročník gastronomického veletrhu TOP GASTRO & HOTEL.

Hovořilo se čínsky

První slovo při prezentaci veletrhu dostal čínský kulturní atašé Gao Hua, který v čínštině následně překládané do češtiny, nastínil, co všechno návštěvníci uvidí, když projdou čínskou čtvrtí veletrhu.  "Budete moci sledovat i ukázky bojového umění, " lákal na veletrh muž z čínského velvyslanectví. 

Zuzana Vojtová, šéfující jihomoravské centrále cestovního ruchu, zase prozradila, že její kraj se představí klasicky, tedy s nabídkami produktů tamějších vinařství, ke kterým v jejím kraji vedou skvělé cyklostezky, což je jeden ze způsobů, jak se ke sklepům dostat a poté po vystřízlivění se i vrátit zpět. 

Bylo ještě sděleno, že z nabídek sportovních aktivit by měl na veletrhu převládat golf, lyžování, turistika a cykloturistika.

Organizátoři veletrhu i letos odhadují hojnou účast zhruba 700 vystavovatelů z řad domácích cestovních kanceláří, regionů České republiky a zahraničních turistických centrál.

Svou účast na slavnostním zahájení HOLIDAY WORLD 2016 přislíbila ministryně pro místní rozvoj ČR Karla Šlechtová, dále generální ředitelka CzechTourism Monika Palatková a představitelé profesních organizací.

Součástí veletrhu budou opět zajímavé workshopy, přednášky a semináře na aktuální témata v oboru firemních prezentací. A co je důležité, že během víkendu nebudou chybět ani filmové přehlídky WorldFilm a Expediční kamera a jedinečné fotografické výstavy.

Společně s veletrhem HOLIDAY WORLD se totiž ve stejném termínu představí i 10. ročník gastronomického veletrhu s názvem TOP GASTRO & HOTEL. Ten je v České republice jednou z nejvýznamnějších akcí ve svém oboru.

Není bez zajímavosti, že v roce 2015 se veletrhu zúčastnilo celkem 170 vystavovatelů z 12 států a akci tehdy navštívilo 31 550 návštěvníků.

(ps, sportovniListy.cz, foto: Petr Skála)