D+D REAL CZECH MASTERS podeváté v Česku ve dnech 24.-27. srpna 2023 na Albatrossu Golf Resortu

Devátý ročník D+D REAL CZECH MASTERS, který se bude konat ve dnech 24.-27. srpna 2023
 na Albatross Golf Resort,  je vrcholem golfové sezony pro všechny fanoušky golfu. Sportovní akce  nejvyšší evropské mužské soutěže DP World Tour s dotací 2 miliony dolarů přilákala světová jména ke konfrontaci s osmičkou českých hráčů.

Setkání s větší části novinářů, fotografů a kameramanů proběhlo  v úterý 22. srpna 2023   v Praze s  tvářemi letošního Czech Masters Luke Donaldem, Francesca Molinariho a Čecha Jiřího Zusky.  Jak říkám...


„Mám velkou radost, že tento turnaj už má svoji historii a prestižní srpnový termín, protože díky němu se nám daří pozvat na Czech Masters skvělé hráče. Letošní entry list je velice prestižní a najdeme na něm opravdu světová jména. Již po několikáté tu máme kapitána týmu pro Ryder Cup Lucka Donalda, čímž plníme slib, že se vždy pokusíme přivést na Czech Masters některé z bývalých světových jedniček. A samozřejmě nesmím zapomenout na české hráče. Máme zde profesionály Jiřího Zusku a Filipa Mrůzka, kteří mají letos opravdu výborné výsledky a k nim samozřejmě amatérské naděje jako je Louis Klein a David Tomi. Věřím, že někoho z našich osmi hráčů o víkendovém finále uvidíme,“ řekl nejnovější informace o turnaji předseda představenstva promotérské společnosti Relmost Petr Dědek.

Do osmičky Čechů, kteří budou hrát na Czech Masters 2023, patří  Aleš Kořínek, Šimon Zach,  Jan Cafourek a Jakub Hejlek.

  Jak říkáme...„Je to trochu jiná situace vzhledem k tomu, že jsem už profík, ale budu se snažit přistupovat k tomu profesionálně, jak jsem to dělal celou dobu a budu doufat, že se bude dařit. Moc se těším. A mé cíle? Samozřejmě by bylo skvělé dostat se na olympiádu v Paříži a reprezentovat Českou republiku, protože to je obrovská čest. Tady na turnaji se chci zaměřit na všechno, co dokážu sám kontrolovat. Svoje reakce po dobrých i špatných ranách, jak se chovám k divákům, jak se chovám na hřišti…,“ řekl Jiří Zuska, který  si zahraje Czech Masters už počtvrté, letos ale poprvé jako profesionál a v roli neoficiální české jedničky.

 „Měli jsme za sebou mnoho dnů bez deště a nemohli jsme si dovolit, aby nám hřiště uschlo. Proto jsme neustále zavlažovali, až přišly silné deště a fairwaye jsme měli podmáčené. Že je hřiště skvěle připravené, za to musím moc poděkovat našemu novému head greenkeeperovi Jiřímu Augustinovi. S ním jsme také připravili pro letošek novinku – prodloužili jsme odpaliště tak, aby hráči mohli hrát bezpečně drivery až 310 m,“ řekla generální manažerka Darina Muchová, která  hráčům na hřišti Golf Resortu Albatross připravila hrací plochu  ve skvělém stavu. 

„Pro Českou golfovou federaci je pořádání tohoto turnaje a dvou Challenge turnajů naprosto zásadní pro rozvoj našich vrcholových amatérů a jejich hladký přechod k profesionálům. Musím vyseknout velkou poklonu týmu Relmostu za tento golfový svátek pro české fanoušky. Pro naše golfové amatéry je to navíc velká motivace ukázat se světu,“ řekl o významu D+D Real Czech Masters pro rozvoj českého golfu generální sekretář České golfové federace Aleš Libecajt.

Česká golfová federace jako partner Czech Masters bude na místě konání v kontaktu s diváky ve svém promo stánku a bude jim po všechny dny připravená nabídnout informace, rady i bohatý program.

(Petr Skála podle tiskové zprávy na  cgf.cz, foto: Petr Skála)