Novým generálním sponzorem české Extraligy házené se stala společnost Chance

Krok k větší atraktivitě házené byl učiněný v těchto dnech.  Nejvyšší mužskou soutěž čekají od  ročníku, který startuje 3. září 2022,  zásadní změny. Kromě rozšíření počtu účastníků a úpravy harmonogramu přibude v názvu jméno titulárního partnera, kterým se na následující tři sezony stává společnost Chance. Extraliga startuje 3. září 20200 pěticí zápasů včetně televizního utkání Lovosic s vicemistrem z Plzně. Tyto a další novinky se dozvěděli sportovní novináři od vedení Českého svazu házené i zástupců extraligových klubů na setkání s nimi v Praze 30. srpna 2022. Společnost Chance byla založena v roce 1991. Během krátké doby se stala jednou z nejpopulárnějších sázkových kanceláří v České republice, od roku 2013 je součástí holdingu Tipsport.
Jak říkám ...

„Jsem opravdu rád, že se společnost Chance stává generálním partnerem Extraligy. Jen to potvrzuje vzestupný trend. Chceme házenou dál rozvíjet. Věřím, že vzájemná spolupráce tomu jen dopomůže,“ řekl ke spolupráci  prezident ČSH Ondřej Zdráhala.

Úkol pro nadcházející tři roky je pro obě strany jasný.

Jak říkáme ...

„Od partnerství si slibujeme společnou kooperaci, jejímž cílem bude zatraktivnění házené jako sportu. Chceme navýšit už tak vzrůstající sledovanost nejvyšší soutěže, nejde však jen o televizní přenosy, ale také sociální sítě a media obecně. Důležitá bude vzájemná synergie,“ dodal Ondřej Zdráhala.

„Rádi bychom v rámci dlouhodobé spolupráce pomohli házené zvýšit popularitu, tak jako má například u sousedů v Německu. Věříme, že si házenou najdou jak diváci u televizních obrazovek, tak i v halách, kde bude i díky Chanci připraven pro fanoušky zajímavý program přímo při zápasech Extraligy," tak to podobně vidí i Roman Rypáček, ředitel sázkové kanceláře Chance.

Každoročně rostoucí úroveň soutěže potvrdilo také loňské úspěšné působení českých celků v evropských soutěžích. Letos si Evropský pohár zahraje hned pětice týmů: Zubří, Dukla, Nové Veselí, Plzeň a Karviná.


Jak říkám ...

„Kluby dlouhodobě výborně pracují na sportovním i marketingovém poli. Chceme dál společně pokračovat v medializaci našeho sportu,“ prozradil  prezident Českého svazu házené.

I tomu má dopomoct rozšíření soutěže na 14 celků.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde.
(Petr Skála podle zprávy z webu handball.cz pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)