Nejlepší česky hovořící ragbista roku 2022 Richard Hřebačka rozhodl derby Slavia - Sparta 19:22

V jediném pražském utkání druhého extraligového kola ragbyové nejvyšší soutěže se sešli soupeři, kteří se spolu utkávají již od roku 1928 a to Slavia a Sparta.

V pražském derby tradičních rivalů vedli v sobotu 4. března 2023 v poločase po třech pětkách, z nich jedna byla trestná, domácí borci Slavie 19:0. Tu třetí s neproměněným následným kopem položili hráči Slavie dokonce v početní nevýhodě.

Hlavní události  dne v Edenu  probíhaly opět  u brankoviště vzdáleného  od zázemí slavistického hřiště    i ve druhém poločase jen s tím rozdílem, že na hájené území   nedaleko od pozemkářského hřiště dobývali tentokrát  borci Sparty. A byli úspěšní, když  několik minut před koncem položili třetí pětku, tak tím srovnali skore na 19:19.

Pak se   o kop ze hry ještě pokusil kapitán Sparty jinak v žebříčku ragbistů roku 2022 nejlepší z českých hovořících ragbistů Richard Hřebačka, ale ten jeho první pokus byl ještě krátký. Jenže podobnou příležitost, kopnout drop měl Richard Hřebačka ještě jednu a tu už využil. Rozhodčí derby Štěpán Čekal pak ten drop potvrdil po  běhu z poloviny hřiště  se zvednutou levou rukou přímo  pod brankou Slavie.  Po derby Slavia - Sparta  19:22 získala Sparta do tabulky čtyři body a Slavia jeden bonusový.
Bonusový bod získala i Tatra Smíchov, která podlehla sice Říčanům 13:8, ale jen rozdílem pěti bodů.
Bez bodů a tak v tabulce až sedmá je Praga Praha, která prohrála po porážce od Vyškova  i s druhým jihomoravským týmem s Dragonem Brno 14:29.

Tabulku po druhém kole vede Vyškov, který s bonusovým bodem za více než čtyři položené pětky v utkání ve Zlíně, kde zvítězil 48:11, těch bodu celkem  již nahromadil deset.

Bez porážky jsou i Říčany, ale mají jen devět bodů a Sparta, která těch bodů má jen osm.  Naopak bez bodů zůstaly týmy Pragy a Zlína. Obě utkání sice prohrála i Slavia, ale ta je šestá se dvěma bonusovými body získanými zatím po jednom v každém odehraném zápase.