Nejlepší český beachvolejbal se po dvou letech vrátil do Prahy. Hraje se v Beachklubu Ládví Mistrovství Česka

V pražském Beachklubu Ládví v neděli 3. září 2023 vyvrcholí Mistrovství České republiky v plážovém volejbalu. Postavení nasazených jedniček potvrzují olympionici Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, kteří, stejně jako ženské jedničky Bára Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou, postoupili bez ztráty setu do nedělního semifinále.V obou kategoriích ale došlo k velkým překvapením. Václav Kůrka s Kryštofem Olivou postupně porazili turnajové trojky Džavonoraka s Berčíkem a dvojky Semeráda s Šépkou a zajistili si tak spolu s jedničkami Perušičem a Schweinerem hladký postup do semifinále. Díky systému turnaje na 2 porážky si ale v opravách nakonec zajistili účast obě poražené dvojice. V mužském semifinále se tak potkají předčasně jedničky Perušič se Schweinerem s dvojkami Semerádem a Šépkou. Mladé překvapení turnaje Kůrka s Olivou vyzvou v druhém semifinále turnajové trojky Džavonoroka s Berčíkem.

V ženské kategorii turnajové dvojky Dunárová s Resovou končí. Devátý nejlepší pár z nedávného Mistrovství Evropy ve Vídní prohrál v tiebreaku se sestrami Pavelkovými a s turnajem se rozloučil na děleném pátém místě. V nedělním semifinále se tak utkají Markéta Nausch Sluková s novou spoluhráčkou Karin Žolnerčíkovu proti Markétě Svozilové a Kylie Neuschaferové. Druhou semifinálovou dvojici tvoří jedničky Hermannová se Štochlovou a překvapení turnaje teprve osmnáctileté sestry Pavelkovy.

  Jak říkáme ... „Počasí vyšlo skvěle. V Beachklubu Ládví jsou plné tribuny, panuje tu výborná atmosféra a po dlouhé době se na turnaji sešla kompletní česká špička. Pro nás je paradoxně těžší hrát doma než ve světě. Jsme tu v roli favoritů a hráči proti nám nemají co ztratit a hodně riskují. Herně je to pro nás perfektní turnaj před mistrovstvím světa, které proběhne v říjnu,“  zhodnotil první dva dny mistrovství olympionik David Schweiner.

„Je tu skvělá atmosféra už od pátku, což nebývá ani na světové úrovni standardem a už se moc těšíme na zítřejší semifinále,“ doplnil spoluhráč Ondřej Perušič.

„Daří se nám předvádět na kurtu věci z tréninku. Jdeme od zápasu k zápasu a doufám, že to zítra bude pokračovat,“ odmítla hodnotit šance na vítězství, ale je spokojená s předvedenou hrou nasazená jednička Marie-Sára Štochlová.

„S Karin jsme se daly dohromady před pár týdny, máme za sebou pár tréninků, takže určitě nejsme favoritkami. Na druhou stranu pokud dokážeme zítra předvést všechno, co umíme, tak máme šanci,“  řekla trojnásobná olympionička Markéta Nausch Sluková, která  s Karin Žolnerčíkovou  jsou druhé nasazené ovšem, jak potvrdily,   postavení v žebříčku nepřeceňují.

Program na neděli 3. září 2023


Semifinále ...

  9:00   Markéta Sluková / Karin Žolnerčíková vs. Markéta Svozilová / Kylie Neuschaeferová
  9:50 Marie-Sára Štochlová / Barbora Hermannová vs. Kateřina Pavelková / Anna Pavelková
10:40 Kryštof Oliva / Václav Kurka vs. Václav Berčík / Matyáš Džavoronok
11:30   Ondřej Perušič / David Schweiner vs. Jakub Šépka / Tomáš Semerád

Zápasy o třetí místo ...

12:30   ženy
13:30   muži

Finále ...


15:00   ženy
16:00   muži

Vstupné pro diváky je zdarma * Všechna utkání budou živě přenášena zdarma na platformě volej.tv, nedělní finálová utkání pak na Nova Sport 2 *  Partneři akce jsou skupina ČEZ, Tisport, Uniqa, Gala, Sam 73, Mattoni, Algida, MČ Praha 8, Praha, Odysseus.cz.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.(Petr Skála podle zprávy Jana Hergeta pro sportovniListy.cz, foto: od organizátora šampionátu)