Národní tým hokejistů odcestoval do Finska do dějiště MS 2022 s 3 brankáři a 22 hráči do pole


Po třech vítězných zápasech na Švédských hokejových hrách a celkovém turnajovém prvenství zveřejnil hlavní trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen s generálním manažerem Petrem Nedvědem jména 3 brankářů, 8 obránců a 14 útočníků, kteří odcestují do dějiště mistrovství světa 2022 ve finském Tampere.

K národnímu hokejovému týmu se ještě před odletem z pražského letiště připojil brankář Anaheim Ducks Lukáš Dostál. Naopak do dějiště MS s českou reprezentací neodcestují brankář Štěpán Lukeš, obránci Michal Moravčík s Jakubem Krejčíkem a útočníci Ondřej Beránek, Filip Chlapík a Patrik Zdráhal.

Jak říkám...

„Máme za sebou šest týdnů přípravy. Měl jsem možnost vidět v akci 52 hráčů a musím všem poděkovat za to, jakou práci po celou dobu přípravy odváděli. Každé zúžení kádru bylo velmi těžké a zvlášť dnes po tom, co jsme ve Švédsku vyhráli třetí zápas v řadě. Ale takový je hokejový život. Pro každého hráče jsme hledali speciální roli v týmu a nejen v rámci hry 5 na 5, ale i co se týče přesilovek a oslabení. Věřím, že jsme vybrali správně,“ okomentoval nominaci na tiskovém brífinku po návratu ze Švédských hokejových her hlavní trenér národního týmu Kari Jalonen.

Česká hokejová reprezentace pod vedením trenéra Kariho Jalonena a asistentů Libora Zábranského s Martinem Eratem odcestovala  do dějiště světového šampionátu ve středu 11. května 2022. Národní tým pak vstoupí do turnaje zápasem proti Velké Británii v sobotu 14. května 2022 od 16:20.

Aktuální soupiska národního týmu před odletem na MS
Brankáři: Marek Langhamer (Ilves), Karel Vejmelka (Arizona Coyotes), Lukáš Dostál (Anaheim Ducks).

Obránci: David Jiříček (HC Plzeň 1929), Jan Ščotka (JYP Jyväskylä), Michal Jordán (Amur Chabarovsk), David Sklenička (Kärpät Oulu), Filip Hronek (Detroit Red Wings), Radim Šimek (San José Sharks), Tomáš Kundrátek, David Musil (oba HC Oceláři Třinec).

Útočníci: Jiří Černoch, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Petr Holík (HC Kometa Brno), Petr Kodýtek (HC Plzeň 1929), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice), Jiří Smejkal (Pelicans Lahti), Matěj Stránský (HC Davos), Roman Červenka (SC Rapperswil-Jona Lakers), Michael Špaček (Frölunda HC), Jakub Vrána (Detroit Red Wings), Tomáš Hertl (San José Sharks), Dominik Simon (Anaheim Ducks), David Krejčí (HC Olomouc), Hynek Zohorna (IK Oskarshamn).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd
Manažer týmu: Jan Černý
Hlavní trenér: Kari Jalonen
Asistent trenéra: Libor Zábranský
Asistent trenéra: Martin Erat
Trenér brankářů: Zdeněk Orct
Videotrenér: Kalle Kaskinen
Videotrenér: Jiří Horáček
Videotechnik: Denis Havel
Kondiční trenér: Dominik Kodras
Fyzioterapeuti: Adam Havel, Radovan Sakaláš
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Šulan, Oldřich Kopecký
Media manažer: Ondřej Kalát

Program Švédský hokejových her 2022
čtvrtek 5. května 2022
Finsko – Švýcarsko 2:3
Česko – Švédsko 2:1
Branky ČR: 34. Sklenička (Stránský, Smejkal), 59. Vrána (Ščotka, Krejčí).

sobota 7. května 2022
Finsko – Česko 1:3
Branky ČR: 37. Blümel (Červenka, Šimek), 38. Smejkal (Hertl), 60. Krejčí.
Švédsko – Švýcarsko 3:2 pp.

neděle 8. května 2022
Švýcarsko – Česko 0:3
Branky ČR: 45. Kundrátek (Jiříček, Červenka), 53. Holík (Krejčík), 58. Vrána (Hertl, Simon).
Švédsko – Finsko 4:3


(Petr Skála podle tiskové zprávy na ceskyhokej.cz pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)