Autoklub ČR při stavu nouze nabízí pomoc členům Klubu závodníků veteránů

Jedním z největších pobočných spolků Autoklubu ČR je Klub závodníků veteránů, který sdružuje desítky legend motoristického sportu České republiky. A to ať již se jednalo o reprezentanty, vrcholové a výkonnostní jezdce, ale i organizátory a činovníky motoristických soutěží. Členové Klubu jsou povětšinou v seniorském věku, který je v nynější koronavirové nákaze nejohroženější skupinou obyvatelstva. Autoklub ČR nabízí členům Klubu závodníků veteránů pomoc.

Jak říkám...„Autoklub České republiky má za sebou dlouhou historii a i díky zodpovědným a solidárním krokům našich předků jsme dnes tradiční součástí občanské společnosti. Je dost momentů z minulosti, kdy se Autoklub podílel na pomoci republice v pohnutých dobách, a i dnes jsme připraveni pomáhat potřebným,“ připomněl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Zrovna minulou sobotu se měli členové Klubu závodníků AČR potkat na pravidelné jarní schůzi ve Smetanově sále klubového domu Autoklubu ČR v Opletalově ulici. Schůze musela být z důvodu vyhlášených mimořádných opatření vlády zrušena.

Jak říkám...„Na setkání s našimi legendami jsem se moc těšil, ale co se dá dělat, zdraví a preventivní opatření jsou nyní pochopitelně na prvních místech,“ zdůraznil Jan Šťovíček.

Senioři jsou podle odborníků nejohroženější věkovou skupinou nákazy koronavirem, proto se jim doporučuje co nejméně kontaktů s ostatními lidmi, nejlépe v době nárůstu nemocných zůstat doma a nevycházet.


Jak říkám...„V této chvíli členům Klubu závodníků veteránů nabízíme pomoc při zásobování potravinami a dalším nezbytným zbožím. Chceme se o ně postarat. Oslovíme je s nabídkou dodání potřebných věcí. Pro seniory je hlavní zůstat doma a v maximální míře zabránit jejich onemocnění koronavirem,“ vysvětlil Jan Šťovíček s tím, že  Autoklub ČR hodlá v případě potřeby do pomoci zapojit svých 381 aktivních pobočných klubů po celé republice.

„Prosím všechny autoklubáky v těchto těžkých časech o solidaritu a pomoc,“ vzkázal prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček na klubovém webu.

(pb, SportovníListy.cz, Autoklub ČR, foto: Petr Skála)