Místo olympijských parků olympijské cirkusy


Blíží se odložené olympijské hry v Tokiu a s nimi i český vynález, který obdivuje celý sportovní svět, olympijské parky. Bohužel, také na tuhle akci se vztahují protikoronavirová opatření, která mají regulovat počet návštěvníků. Největším problémem pro pořadatele je vyhovět české byrokracii a určit, zda jde o sportovní nebo kulturní počin, aby bylo možné určit správné limity návštěvníků a režim jejich pohybu.

Sice je v programu názorná ukázka sportů, stejně tak ale i podpora na dálku českým reprezentantům v Japonsku. Český olympijský výbor zvolil stejně jako před sedmi lety při premiéře parků na Letné obezličku v podobě zvláštního režimu pro cirkusy a olympijské parky se budou konat tedy dle stejných pravidel, jako se dnes mohou konat cirkusová představení.

Samozřejmě, místo zvířat budou vystupovat lidé, i když ani sportovcům není po vůli změna zákona, která zakazuje drezůru zvířat, povědomě cítí, že v budoucnu by podobné omezení mohlo potkat i samotné sportovce. Z toho důvodu se pořadatelé zavázali poukázat polovinu zisku na podporu chovu zvířat v cirkusu. Velký zájem se očekává zejména v Praze, kde slíbil spolupráci i známý seriálový cirkus Humberto, jehož principál Hynek Navrátil se v minulosti pohyboval na hraně reprezentace ve sportovní gymnastice.


Hokejisté stávkovali za Hniličku

Kejval mění dres, míří do státních služeb

Piráti zruší největší lidovou zábavu

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)