Mezinárodní šachová federace FIDE slaví sté narozeniny stylově!


V roce 2024 slaví Mezinárodní šachová federace FIDE sté výročí. Československo tehdy bylo jedním ze čtrnácti zakládajících členů FIDE, a navíc českoslovenští šachisté  zvítězili na první neoficiální šachové olympiádě, která se v roce 1924 konala v Paříži. V rámci oslav stoletého výročí po celý rok probíhají šachové festivaly, výstavy historických archivů, dokumentů a šachových památek a propagační akce pořádané napříč všemi kontinenty. Vše vygraduje 20. července 2024, v den založení FIDE, kdy na toto datum připadá Mezinárodní den šachu.

FIDE si jako jeden z velkých dárků přeje vytvoření Guinessova světového rekordu, ptáte se, jak toho chce dosáhnout? Přesně na Mezinárodní den šachu, tedy 20. července 2024, budou spočítány všechny sehrané šachové partie a společně se tak všichni šachisté na planetě pokusí vytvořit světový rekord v počtu sehraných partií v jeden den, který by měl být zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Všechny partie ovšem musí být sehrány dle přesně předem daných pravidel.


  Jak říkám  ...


„Česká republika se do projektu zapojí tradičním šachovým festival v Pardubicích, kde se v tento den budou hrát všechny hlavní turnaje. Jedná se tedy o stovky šachových partií.“ přibližil  zapojení České republiky PR manažer Šachového svazu Josef Bednařík a tím zároveň láká další pořadatele.

„Překonání rekordu je na každém z nás. Pokud máte v plánu oslavit Mezinárodní den šachu organizací šachového turnaje, dejte nám prosím vědět na email kmk@chess.cz,“ dodal zástupce tuzemského Šachového svazu.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz ... 
zde.
(Petr Skála pro SportovníListy.cz s využitím zprávy  chess.cz , foto: chess.cz  )